Росія задіяна у нас через Захарченка, Клюєва й Медведчука, – політолог

23:45 13 грудня 2013 р.


Фото: uainfo.org

Олександр Палій вважає, що вона намагається допомогти Януковичу зберегти владу.

Сказане Януковичем на сьогоднішньому засіданні «Загальнонаціональному круглому столі» політолог Олександр Палій прокоментував так:

«Він намагається уникнути відповідальності за побиття мирних мітингувальників. Головна мета влади – це затягнути і забалакати цю всю історію і ситуацію. У влади є спроба урівняти і побитих, і тих хто бив. Тобто всіх легесенько звільнити, випустити, але за тими, кого били залишити кримінальні справи, а тих, хто били, взагалі не карати».

Натомість натяк Януковича на трьох людей, які керували спецоперацією проти Майдану, Палій прокоментував так:

«Усі говорять про цих трьох людей: Захарченко, Клюєв і Медведчук. Тобто, якщо говорити прямо, то це Росія через них. Янукович говорить про якихось трьох людей і не називає їх прізвищ. Зрозуміло, що замість реальних організаторів він називає якогось сержанта Петренка, прапорщика Іванова і третього, хто в свисток не так гудів.

Задіяння Росії у цій ситуації надзвичайно велике і воно залишається до сьогоднішнього дня. Тому що Янукович починає городити якусь мачню про Угоду про асоціацію.

Вони говорять, що для аграрного сектору це погано. Зараз виступає асоціація фермерів України і навпаки говорить, що асоціація для них вигідна. Сама влада три роки до того говорила, що асоціація вигідна Україні. Після двох поїздок до Москви все змінилась. Вони зараз намагаються знайти якесь обґрунтування для цієї зміни».

За словами Палія, наразі Росія намагається допомогти Януковичу зберегти владу:

«Очевидно, Януковичу у Росії пообіцяли гроші на підтримку наступної президентської компанії, але в обмін на здачу інтересів України і в обмін на придушення українського протестного руху. Фактично, можна сказати, що в Росії Януковичу платять за українську кров. Ми це побачимо під час поїздки Януковича 17 грудня і про що вони з Путіним там домовляться», – зауважив також експерт у коментарі кореспонденту «Gazeta.ua».

Як повідомляв «Щоденний Львів», Янукович перекладає зі себе вину за розгін Майдану й лише обмовився про амністію затриманим і мораторій на «силу», однак лідер партії «УДАР» Віталій Кличко сумнівається, що Янукович дотримається його, й констатує, що влада не врахувала жодної вимоги опозиції.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу