Російський журналіст спростував брехню путінських пропагандистів про Національну гвардію України (відео)

17:28 7 листопада 2014 р.

Спеціальний кореспондент опозиційної московської «Новой газеты» Павєл Канигін

Спеціальний кореспондент опозиційної московської «Новой газеты» Павєл Канигін
Фото: interfax.ru

Спеціальний кореспондент опозиційної московської «Новой газеты» Павєл Канигін провів розслідування заяв низки російських ЗМІ про нібито «звірства» Нацгвардії щодо мирного населення.

Російський кореспондент Павєл Канигін побував у зоні АТО, де перевірив заяви низки російських ЗМІ про нібито «звірства» Нацгвардії щодо мирного населення. Бойовики зі Сніжного  Донецькій області, розповіли йому, що українські військовослужбовці нібито грабували і ґвалтували жителів сусідніх селищ – Саурівка та Степанівка, однак їх мешканці нічого про це не знають.

Журналіст також пише, що вже п'ятий місяць село живе без світла і мобільного зв'язку. Не кажучи вже про інтернет – хоча користуватися ним тут особливо нікому.

У Сауровці – як і до війни – живуть лише п'ять осіб: дві літні пари і самотня бабуся. Із 12 будинків снарядами зруйновано три, але в них ніхто не жив. У тих, що ближче до кургану, осколками поламано шифер і розбиті стекла.

«Якщо б не ці «убиті і зґвалтовані», може, і не згадали б про нас. Брехня погана. Навіщо тільки плетуть? Соромно тепер до міста їздити», – кажуть місцеві жителі.

Кореспондент також перевірив чутки про нібито «звірства» бійців Нацгвардії у селищі Степанівка Шахтарського району. Селище зруйновано в боях майже наполовину. Колись тут було майже двісті будинків, близько тисячі осіб, три асфальтовані вулиці.

«Військові як військові були. У перші дні як українці зайшли, жорстко, звичайно, поводили себе. У будинки залітали, все дивились, шукали зброю, але потім йшли, нічого не брали. Пізніше вже нормально було. А як починався обстріл, так всі: і ми, і вони – ховалися по підвалах», – повідомив місцевий житель Артем, будинок якого був зруйнований під обстрілом.

При цьому бойовики Сніжного розповідали, що тут, як і в Сауровці, нібито «звірствувала» Нацгвардія: будинки грабували, ґвалтували жінок, а в підвали, де ховалися люди, «правосеки» кидали гранати. Але, як і у випадку з Саурівкою, місцеві нічого з цього не підтвердили. Більш того – у Степанівці взагалі не було Нацгвардії: при облозі Савур-Могили село перебувало під контролем збройних сил України, потім українці були вибиті бойовиками.

Про це повідомляє сьогодні, 7 листопада, інформаційна агенція УНІАН з посиланням на московську «Новую газету».


Відео: «pavlik»

dailylviv.com

До теми

22:05 8 серпня 2022 р.

17 районних і міських партоб'єднань СДПН хотіли виключити Шредера з партії за дружбу з Путіним

Але спеціальна комісія Соціал-демократичної партії Німеччини у Ганновері не побачила приводів для винесення осуду чи виключення з партії Ґергарда Шредера через його роботу в російських держконцернах і дружбу з Путіним.

Рубрика: Політика

19:24 7 серпня 2022 р.

Як російські мільярдери Ротенберги обходять британські санкції

Із зобов'язання усім компаніям розкривати справжніх власників влада Великобританії зробила виняток для фірм категорії ELP. Таку фірму і створили російські мільярдери, з'ясували BBC та Finance Uncovered.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу