18:28 25 лютого 2023 р.
Члени Генасамблеї ООН зажадали, щоб «Російська Федерація негайно, повністю та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України у її міжнародно визнаних кордонах», та закликали до припинення бойових дій.
Про це повідомлено на офіційному сайті ООН, пише Dailylviv.com.
У четвер на надзвичайній спецсесії делегати Генеральної Асамблеї ООН ухвалили резолюцію щодо необхідності якнайшвидшого досягнення «всеосяжного, справедливого та міцного» миру в Україні відповідно до принципів Статуту ООН.
На підтримку резолюції проголосувала 141 країна, 32 країни утрималися і сім – Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Росія та Сирія – висловилися проти. Поправки, запропоновані Республікою Білорусь, було відхилено.
Генасамблея підтвердила прихильність до суверенітету, незалежності, єдності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.
Члени Генасамблеї зажадали, щоб «Російська Федерація негайно, повністю та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України у її міжнародно визнаних кордонах», та закликали до припинення бойових дій.
Генеральна Асамблея «вимагає, щоб поводження сторін у збройному конфлікті з усіма військовополоненими відповідало положенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року та Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій 1949 року, та закликала до повного обміну військовополоненими, звільнення всіх незаконно затриманих осіб, повернення інтернованих і насильно переміщених та депортованих цивільних осіб, включаючи дітей», йдеться у резолюції.
Делегати Генасамблеї висловили «жаль щодо важкої ситуації з правами людини та гуманітарної ситуації, що склалися внаслідок агресії Російської Федерації проти України».
У документі міститься заклик до дотримання сторонами своїх зобов'язань щодо захисту цивільного населення та цивільних об'єктів і забезпечення безперешкодного гуманітарного доступу до тих, хто потребує допомоги, а також до негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України, включаючи житлові будинки, школи та лікарні.
У резолюції також особливо наголошується на «необхідності забезпечити притягнення до відповідальності за скоєні на території України найбільш серйозні злочини з міжнародного права шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування та здійснення судового переслідування на національному або міжнародному рівні».
Делегати Генеральної Асамблеї відзначили зусилля Генерального секретаря та держав-членів щодо сприяння встановленню миру в Україні та закликали міжнародне співтовариство подвоїти підтримку цих зусиль. Країни мають співпрацювати у дусі солідарності з метою подолання глобальних наслідків війни, йдеться у резолюції.
18 країн з G20 засудили вторгнення Росії в Україну, - спільна заява
ЄС ухвалив 10-й пакет санкцій проти Росії: що заборонили Москві й Тегерану
Щоб Україна перемогла, але й Росія не зазнала поразки: завдання Заходу, яке не має вирішення