Рецепт перемоги – у Майдані й тисячах під ВР, ГПУ та СБУ, – Яценюк (відео)

19:48 9 лютого 2014 р.


Фото: Deutsche Welle

Лідер фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив у неділю під час Народного Віче, що завдання опозиції – зміна системи влади: новий президент, уряд та парламент

Арсеній Яценюк запевнив також: «Ми хочемо, щоб було змінено систему на таку, при якій президент виконує волю народу, йому можна оголосити імпічмент, при якій він позбавляється диктаторських повноважень і не має права призначати уряд. Уряд має обиратися народом».

Лідер фракції Батьківщина заявив також: «У нашому проекті Конституції є основний пункт – повернення українському народу права керувати в своїй країні, через свій парламент, уряд і президента. Кожен з них має знати, що він – підзвітний народу. Це є досягнення нашого Майдану».

За словами Арсенія Яценюка, в проекті Конституції – ліквідація обласних держадміністрацій. Тобто, як пояснив він, «народ в області – сам обирає облраду, виконавчий комітет і його голову».

Арсеній Яценюк стверджував також, що «рецепт перемоги – тільки в Майдані, народній самообороні, в сотнях тисячах людей, які щодня будуть йти до парламента, адміністраці президента, Генпрокуратури, СБУ, податкової адміністрації, кожної ОДА і казатимуть – «Ми тут керуємо, а не ви, слухайте нас».

Окрім того, Яценюк запевнив: «Нас намагаються розсварити, дехто тут почав часто говорити слово «Я». Тут є «ми», бо наша сила лише в тому, коли ми єдині та довіряємо один одному. США та Євросоюз чітко зголосилися на пакет економічної та політичної допомоги для нового українського уряду. В Україні має сформуватися уряд Майдану, який буде проти Януковича і за нову Україну у Європі». 

Про це інформує в неділю «Українська правда». Натомість Українська служба «Deutsche Welle» повідомляє сьогодні, 9 лютого:

«У десятому народному віче на Майдані Незалежності у неділю, 9 лютого, взяли участь, за різними оцінками, від 50 до 80 тисяч осіб. Віче почалося зі спільної молитви на сцені Майдану священиків всіх християнських конфесій, які просили в Бога «звільнення Юлії Тимошенко та всіх політичних в'язнів», закликали владу подивитися зі сторони на свої вчинки, а можновладців - до покаяння. Емоційну реакцію присутніх на Майдані спричинили виступи громадських лідерів. Зокрема, заступник коменданта Майдану Ігор Луценко, якого ранішевикрали й піддали тортурам невідомі, заявив, що ані він, ані решта потерпілих лідерів не злякалися і продовжать боротьбу проти режиму.

У цьому Луценка підтримала Тетяна Чорновол, яку жорстоко побили на Бориспільській трасі. А співачка Руслана просто з Майдану зателефонувала лідеру Автомайдану Дмитру Булатову, який лікується в Литві після тижневих тортур та заподіяних йому викрадачами каліцтв. Булатов заявив учасникам мітингу, що знову стане до боротьби, щойно завершить лікування та повернеться в Україну.

Майдан зустрів заяви активістів оваціями та вигуками «Молодці!». Присутні також гаряче підтримали аплодисментами близько сотні людей із парасольками, які прийшли на Майдан висловити свою підтримку російському незалежному телеканалу «Дождь», який опинився під тиском влади.

Самооборона Майдану стає всеукраїнською

Заступник голови правління партії «Батьківщина» Олександр Турчинов оголосив зі сцени Майдану про «розширення загонів самооборони по всій Україні». Він пояснив це необхідністю захистити громадян України від нападів «гопників», від спалення їхніх авто, від «вбивств та ґвалтування людей по регіонах».

«Штаб спротиву доручив створювати загони по всіх районах України, щоб захистити життя і майно людей, захистити наш конституційний лад. Крім нас це ніхто не зробить», – заявив Турчинов.

Збільшення загонів самооборони до 30-40 тисяч осіб стане «найкращим аргументом для посилення позицій опозиції в ході переговорів з владою», заявив екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. За його словами, після попереднього віче чисельність загонів самооборони вже збільшилася на кілька тисяч душ. А тепер, як сказав лідер громадського руху «Третя республіка», вона повинна збільшитися ще на кілька десятків тисяч.

Юрій Луценко також висловився за зміну системи влади «через скасування узурпації влади Януковичем» та повернення Конституції 2004 року. «Тільки після зміни Конституції настане час переговорів із Януковичем. І пункт переговорів лише один – час і спосіб його відставки», – цю заяву екс-міністра Майдан зустрів бурхливим оплесками.

Опозиція – за радикальні зміни системи влади

Лідер «УДАРу» Віталій Кличко викликав Віктора Януковича на дебати на Майдані Незалежності, що також було із захопленням та схвальними вигуками зустрінуте народним віче. Кличко закликав присутніх надати йому підтримку на переговорах із владою і пояснив, що ця підтримка Майдану «є основним фактором, який дозволяє відстоювати свою позицію».

Кличко також закликав громадян України до попереджувального страйку 13 лютого «коли може почати працювати парламент». Він запропонував всім українцям вийти на вулиці о 13-ій годині з національним прапором перед обласними адміністраціями і сказати: «Не бійся, ми хочемо боротися, і ми будемо переможцями!»

Зміст переговорів із владою та дискусій, що очікуються в парламенті майбутнього тижня, пояснив Майдану лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він сказав, що опозиція вимагає запровадження спрощеної процедури імпічменту президента за ініціативою 150 депутатів Верховної Ради, обмеження повноважень президента з формування Кабінету міністрів, Генерального прокурора, голови Служби безпеки України та Антимонопольного комітету. Яценюк також висловився за ліквідацію обласних державних адміністрацій і надання народу права обирати обласні ради, виконавчі комітети та їхніх голів».


Відео: ТСН.ua

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу