Путін зажадав, щоб Україна зреклася аеропорту Донецька, бо «в ополченців там сім'ї проживають»

18:20 24 жовтня 2014 р.


Фото: facebook.commediasetset=p.10152512592852870&type=1

Президент РФ також погрожував у п’ятницю: «Якщо Україна хоче зберегти територіальну цілісність, а ми теж цього хочемо, не треба чіплятися за якесь там село».

Президент Росії Путін заявив сьогодні, 24 жовтня, що, згідно з Мінським документом, Україна нібито повинна залишити аеропорт у Донецьку. Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, він сказав у ході виступу на майданчику дискусійного клубу «Валдай»:

«Домовленості були, але вони з обох сторін не дотримуються в повному обсязі. Можливо, й неможливо дотримання цих домовленостей в повному обсязі.

Наприклад, військові підрозділи України повинні залишити окремі пункти, в яких вони дислокувалися до цих домовленостей й Мінську, а сили ополчення повинні були залишити деякі населені пункти, які вони займали до цих мінських домовленостей. Ні українські війська не йдуть з тих пунктів, які вони повинні залишити, наприклад, з аеропорту в Донецьку, ополчення повністю не виходить з тих пунктів, які вони повинні звільнити, посилаючись на те, що в ополченців там сім'ї проживають».

Повідомляючи про це в п’ятницю, інформаційна агенція УНІАН також нагадує:

«Оборона Донецького аеропорту почалася наприкінці травня. Попри безперервні спроби терористів захопити аеропорт, зробити їм це не вдається. Донецький аеропорт продовжує перебувати під контролем української армії.

20 вересня в Мінську за підсумками тристоронньої зустрічі контактної групи з урегулювання кризи в Україні було підписано меморандум. Документ складається з 9 пунктів, в яких міститься заборона на застосування всіх видів зброї і ведення наступальних дій. Згідно з меморандумом, протиборчі сторони зобов'язуються відвести свою важку військову техніку від умовної лінії фронту на 15 кілометрів кожна. Уздовж усього російсько-українського кордону працюватиме наглядова місія ОБСЄ. 

На початку жовтня тодішній голова Донецької ОДА Сергій Тарута сказав, що планується обмін Донецького аеропорту на території, прилеглі до обласного центру.

Однак в РНБО спростували цю інформацію. «Прізвища Тарути серед керівництва РНБО немає. Тільки керівництво РНБО має право ухвалювати рішення про будь-які обміни, переміщення і тому подібне. Аеропорт був, є і залишиться під контролем українських військових», – сказав 1 жовтня керівник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Водночас 12 жовтня новопризначений донецький губернатор Олександр Кіхтенко заявив, що українська влада підписала нову угоду про припинення вогню з бойовиками, і припустив обмін територіями. «Дійсно є спірні райони по лінії, встановленій у результаті мінських угод. Є території, які перебувають під контролем «ДНР». Тому якщо постане питання обміну цих населених пунктів на (донецький) аеропорт, то рішення ухвалюватиметься на високому рівні», – заявив губернатор. 

За його словами, за утримання аеропорту доводиться платити високу ціну. «З одного боку, аеропорт Донецька став символом героїзму наших солдатів. Але, з іншого боку, це щоденний обстріл, убиті й поранені українські солдати. Більше того, аеропорт, як інфраструктурний і стратегічний об'єкт, знищено. І тут потрібні правильні, обгрунтовані, своєчасні рішення», – відзначив Кіхтенко.

Про це повідомляється в п'ятницю на сайті інформаційної агенції УНІАН. Порівняно більш розлого цитує заяву Путіна  на засіданні клубу «Валдай» в Сочі інтернет-видання «Українська правда»:

«Домовленості були, але вони з обох сторін не дотримуються в повному обсязі. Але може бути і неможливо дотримання в повному обсязі цих домовленостей з обох сторін. 

Наприклад, військові підрозділи України повинні були залишити окремі пункти, в яких вони дислокувалися до цих домовленостей в Мінську, а сили ополчення повинні були залишити деякі населені пункти, які вони займали до цих Мінських домовленостей. Але ні українські війська не йдуть з тих пунктів, які вони повинні залишити.

Наприклад з аеропорту в Донецьку. Ні ополчення повністю не виходить з тих населених пунктів, які вони повинні звільнити, посилаючись на те, що у них там сім'ї проживають. 

Вони бояться за їх безпеку. Їх близькі родичі там проживають, діти, дружини...

Ми готові зробити все, щоб всі домовленості, які в Мінську були досягнуті, були виконані. І хочу скористатися вашим питанням (питання задавав український політолог, близький до Януковича – Погребинський. – «УП»), щоб підкреслити позицію Росії.

Ми за повне виконання мінських домовленостей. З обох сторін. Якщо Україна хоче зберегти територіальну цілісність, а ми теж цього хочемо, не треба чіплятися за якесь там село».

Про це повідомляється в п’ятницю на сайті інтернет-видання «Українська правда». Як інформував «Щоденний Львів», Путін лякає війною або локальними конфліктами – якщо не врахують інтереси Росії в Україні.

dailylviv.com

До теми

19:17 24 жовтня 2020 р.

Прорахувалися: на Львівщині терміново додруковують бюлетені

Додруковують бюлетені для трьох ДВК у Франківському районі міста Львова, оскільки комісія забула, що в них збільшилася кількість виборців через ліквідацію сусідньої дільниці. А для двох дільничних виборчих комісій у Миколаївській міській громаді не вистачає бюлетенів.

Рубрика: Політика

12:06 24 жовтня 2020 р.

У Львові кандидати та партії приховано агітують у день тиші

Нові білборди у Львові та регіонах з рекламою без вихідних даних, яка не містить ні імен чи прізвищ кандидатів, ні назв партій, але натякає на них гаслами (чи їх фрагментами) та стилем виконання і, швидше за все, буде використовуватись у день тиші та в день голосування..

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу