08:06 24 серпня 2023 р.
Упродовж багатьох років правоохоронні органи, суди та держструктури США переслідували близького до президента РФ Владіміра Путіна бізнесмена Євгена Прігожина та його бізнес-структури за численні та великомасштабні порушення законів.
Про це нагадав Голос Америки, пише Dailylviv.com.
У 2018 році Окружний суд Федерального округу Колумбія видав ордер на арешт Прігожина і 12 його діючих чи колишніх підлеглих за безпрецедентне за масштабами втручання у політичний процес США.
Слідча група, яку очолює спеціальний прокурор Роберт Мюллер, пред'явила Прігожину та його колегам звинувачення у незаконному втручанні у виборчу кампанію. В обвинувальному висновку стверджується, що обвинувачені порушили закон, який забороняє іноземцям використовувати фінансові ресурси для впливу на хід федеральних виборів у США. Крім цього, вони звинувачені у злочинній змові, у скоєнні незаконних фінансових транзакцій та незаконному використанні особистих даних.
Трохи згодом Федеральне бюро розслідувань (ФБР) призначило нагороду в 250 тисяч доларів за інформацію, яка здатна призвести до передачі Прігожина до рук правосуддя (у липні 2022 року Держдепартамент США збільшив нагороду до 10 млн доларів).
Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера, результати якого було опубліковано у квітні 2019 року, показало, що спецслужби Росії втручалися у президентські вибори за особистим наказом президента Владіміра Путіна. Агентство інтернет-досліджень (широко відоме як «фабрика тролів») розгорнуло «кампанію у соціальних медіа, на підтримку кандидата у президенти Дональда Трампа та проти кандидата у президенти Гілларі Клінтон». Зокрема, підлеглі Прігожина створили фальшиві американські громадські організації, від імені яких вели кампанію, та витратили значні суми на відповідну рекламу у Facebook. Аналогічні висновки було зроблено і спецслужбами США.
У листопаді 2022 року Прігожин фактично зізнався у скоєнні цих злочинів. Він поширив таку заяву: «Пане, ми втручалися, втручаємося і втручатимемося. Акуратно, точно, хірургічно та по-своєму, як ми це вміємо. Під час наших точкових операцій видалятимемо відразу обидві нирки та печінку».
Однак порушення законів США Прігожіним почалося кількома роками раніше. У грудні 2016 року разом зі групою російських бізнесменів та чиновників, які, ймовірно, мають тісні зв'язки з Путіним, Прігожин був доданий до списків санкцій США за порушення, так званих «кримських санкцій», введених після російської окупації Криму.
У наступні роки США запровадили санкції щодо низки компаній, що належать Прігожину: санкції щодо компанії Concord Management and Consulting – за підтримку війни на сході України, Evro Polis – за підтримку режиму Башара Асада, Autolex Transport, Beratex Group та Linburg Industries – за втручання в американські вибори 2016 року.
У червні 2017 року Міністерство фінансів США вперше запровадило санкції щодо найвідомішої структури Прігожина – ПВК «Вагнер» за «дії, що загрожують миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності України».
У січні 2023 року США визнали ПВК «Вагнер» міжнародною кримінальною організацією. США також запровадили санкції щодо фізичних та юридичних осіб, які надають підтримку ПВК «Вагнер».
Після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну, у березні 2022 року США ввели візові санкції щодо низки наближених до Путіна бізнесменів, включаючи Прігожина, його дружину (Любов) та двох повнолітніх дітей (Павла та Поліну), які беруть активну участь у його бізнес-діяльності ( під санкції не потрапила неповнолітня дочка).
Міністерство фінансів США розпорядилося про заморожування будь-яких активів Прігожина, які можуть бути виявлені на території США. Як було зазначено в записці пояснення Мінфіну, структури Прігожина проводили «операції впливу в Україні. Їхні зусилля були сфокусовані на сіянні невдоволення з приводу соціальних проблем України». Крім цього, Прігожин керував глобальною кампанією дезінформації «для досягнення цілей Росії щодо України».
Доля самого Прігожина поки що невідома
У літаку, який зазнав катастофи у Тверській області, був Прігожин, - росавіація (відео)
Розбився літак Прігожина: загинуло не менше семи осіб (доповнюємо)