Путін не вгамується тільки Кримом, – аналітик

13:56 19 березня 2014 р.


Фото: lenta-ua.livejournal.com

Науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко прогнозує в середу, що на захопленні півострова Кремль не зупиниться.

Таку думку він висловив на прес-конференції у Києві. За словами Сушка, Путін хоче «покарати» Молдову, так само, як і Україну, за прагнення підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Тому Олександр Сушко не виключає, що Росія невдовзі визнає Придністров'я частиною РФ. Інформагенція УНІАН цитує сьогодні, 19 березня, такі пояснення ауковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва:

«Дивимось на карту: Придністров'я – це ексклав, затиснутий між двома країнами, які інтегруються у ЄС. І, використовуючи інтереси тих, хто там проживає, (ці люди) будуть використані маніпулятивно для того, щоб пробити до них «данцигський коридор». 

Власне, йдеться про відрізання України від моря, відторгнення південного сходу. Питання лінії проходження кордону може вар’юватися, але суть буде в тому, щоб суттєво зменшити територію України».

Олександр Сушко вважає, що цей план не обов'язково буде реалізовуватися в цьому році, однак припускає: «Але все може бути... Саме це є завданням: створення території Росії до Дністра».

За словами Сушка, все залежатиме від того, як світ буде готовий опиратися такому сценарію, Україна у тому числі. Експерт додає: «Не обов'язково, що саме так і буде, але намагання будуть.  А що стосується інших регіонів, кажуть, що і Балтія, потенційно, в небезпеці, інші країни. Ось Фінляндія вже розглядає питання, чи не приєднатися їй до НАТО. В цьому випадку, я думаю, не треба переоцінювати силу Росії. Вона вв'язується, хоч це авантюрно і навіть злочинно з точки зору права, але вона вв'язується лише туди, де вона може перемогти».

Тому Сушко вважає певним перебільшенням розмови про можливе вторгнення Росії на територію Центральної Європи. Говорячи про санкції проти РФ, Сушко звернув увагу, що зараз запроваджено лише перші санкції. На його переконання, що завтра-післязавтра, під час зустрічей керівництва Євросоюзу та США, будуть обговорюватися питання про подальші кроки.

Експерт вважає: «Водночас ми не повинні мати ілюзії, що санкції самі по собі будуть такими, що можуть вирішити всі наші проблеми. Очевидно, що російське керівництво прораховувало всі варіанти санкцій і можливих інших дій, з якими вони можуть зіштовхнутися у відносинах з демократичним світом, і прорахувавши, вони для себе вирішили, що або ті санкції, які можуть бути запроваджені, будуть для них не критичними, або, якщо обговорюються якісь критичні санкції, вони не будуть запроваджені. На це і йде розрахунок».

За словами Сушка, у Москві впевнені, що Євросоюз не перейде до санкцій так званого «третього кошику», тобто, власне, до економічних санкцій – обмеження торгівлі, закриття спільних комерційних проектів тощо.

Як інформував «Щоденний Львів», Путін висунув Україні нові територіальні претензії та заявив, що українців не існує.

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу