Прикордонний пункт «Ізварине» – в облозі терористів, – ДПСУ (відео, оновлено)

19:25 10 червня 2014 р.


Фото: ТСН

Повідомивши про це у вівторок, прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян додає: «Зараз весь особовий склад прикордонників на Луганщині та Донеччині перебуває в аналогічних умовах».

Агенція УНІАН інформує в повідомленні «Держприкордонслужба про «Ізварине» в облозі: Життю прикордонників нічого не загрожує»:

«Державна прикордонна служба спростовує інформацію, поширену в ряді українських ЗМІ про те, що у прикордонників прикордонного пункту «Ізварине» закінчуються боєприпаси і що керівництво відомства забуло про них. Про це прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян сказав у коментарі УНІАН.

«Такі розмови є більш емоційними, ніж достовірними, оскільки на даний момент життю і здоров'ю прикордонників в цьому пункті нічого не загрожує. А що стосується складних умов, в яких опинився особовий склад, то зараз весь особовий склад прикордонників на Луганщині та Донеччині перебуває в аналогічних умовах. Не можна сказати, що в пункті «Ізварине» якісь виключні катастрофічні умови. Там є все необхідне для життя і бойового забезпечення», – сказав Слободян.

Разом з тим він визнав, що існують проблеми з поповненням боєзапасу прикордонників, оскільки вони опинились фактично в оточенні терористів: «Вони перебувають в зоні великого скупчення терористів, але командування знає про цю проблему і працює над її вирішенням».

Крім того, Слободян поінформував про загальну ситуацію на східному кордоні і, зокрема, прокоментував закриття низки прикордонних пунктів в Луганській і Донецькій областях. «Прикордонники перебувають фактично в епіцентрі подій: з одного боку вони відрізані кордоном з Росією, а з іншого – сотнями кілометрів української території, наповненої терористами. По всіх пунктах пропуску зараз існує загроза штурму в тих місцях, де вони ще функціонують на Луганщині та Донеччині», – зазначив Слободян. 

Крім того, він розповів, що на закритих прикордонних пунктах пропуску українських прикордонників зараз немає. Він пояснив це тим, що на таких пунктах не було інфраструктури для постійного перебування там особового складу, прикордонники працювали там позмінно, прибуваючи на свою зміну і повертаючись назад. А оскільки наразі через терористів прикордонники не в змозі дістатися до цих пунктів, то було прийнято рішення закрити їх.

Також Слободян спростовує інформацію про те, що близько 300 кілометрів українсько-російського кордону наразі не контролюється українськими прикордонниками: «З приводу 300 кілометрів, ця інформація не відповідає дійсності. Не зрозуміло, звідки взяті ці цифри. Але дійсно на деяких ділянках в Луганській та Донецькій областях не можемо здійснювати повноцінний прикордонний контроль і охорону кордону, виходячи з того, що там діють терористи. Але це не означає, що ситуацію кинуто напризволяще і що не вживаються адекватні заходи з приводу відновлення охорони кордону», – сказав Слободян».

Натомість «Телевізійна служба новин» каналу «1+1» розповідає у вівторок у сюжеті «Мапа неспокійних кордонів: на Луганщині пункт пропуску «Ізварине» працює в оточенні терористів»:

«Нині ситуація на кордонах країни в Луганській та Донецькій областях є такою: на північ від пропускного пункту у селищі Довжанське всі прикордонні пропускні пункти закриті. Вони не працюють. Українські прикордонники звідти поїхали.

Працює лише один пункт пропуску в Ізвариному: там, за інформацією ТСН, ситуація дуже напружена. Українські прикордонники перебувають в оточенні терористів та найближчим часом чекають на можливий наступ.

На самому «Довжанському», який прикордонники залишили наприкінці минулого тижня, нині облаштувалися бойовики. Озброєні люди, які називають себе «першою луганською козацькою сотнею», на власний розсуд організували пропуск громадян через кордон і перевіряють вантажі та документи.

За даними групи «Інформаційний спротив», російські прикордонники тісно співпрацюють з бойовиками. І хоч отримали від офіційного Києва попередження, що пункт пропуску закритий, і далі зі свого боку пропускають і людей, і транспорт».

Як інформував «Щоденний Львів», терористи захопили прикордонний пункт пропуску «Довжанський».


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

12:23 26 липня 2021 р.

У Львові розкрили неприховану мету всеукраїнського автомотопробігу Шлях незалежних (відео)

Сьогодні учасники цієї акції проводять заходи у Києві, дали концерт під стінами Верховної Ради і обговорять стратегію взаємодії соціальних і реабілітаційних центрів України у Президент-готелі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу