Прийняти Польщу і Україну в Об’єднані експедиційні сили запропонував британський політолог
18:52 16 липня 2023 р.
Європа може напружити свої військові м’язи, щоб захистити післявоєнну Україну.
Про це розповідає Голос Америки, пише Dailylviv.com.
Скористатися моментом і взяти на себе зобов’язання з розширення Об’єднаних експедиційних сил (JEF). Таку пропозицію для прихильників України, незадоволених вільнюським рішенням НАТО, висловив британський політолог Бенджамін Талліс. Це відкрилом б шлях до зміцнення, а також розширення НАТО, вважає експерт.
“Європейські союзники, які бажали більшого для України на саміті НАТО, повинні конструктивно спрямувати своє розчарування” – написав він у Twitter.
Талліс висловив таке бачення європейської оборонної політики у власній статті для видання Foreign Policy під назвою “
Членство в НАТО є єдиним дієвим засобом стримування російської агресії, а залучення України до альянсу є єдиним реальним виходом для України та ширшої європейської безпеки, пише політолог. “Проте, як підтвердив саміт НАТО у Вільнюсі, ключові союзники, включаючи США та Німеччину, не готові взяти на себе зобов’язання, тому це не розглядається, принаймні в короткостроковій перспективі”, - каже він.
Талліс стверджує, що Україні натомість потрібне “чітке проміжне зобов'язання”.
Воно повинно стримати Росію від спроби повторної атаки, таким чином захистивши українців і забезпечивши інвестиції, необхідні для відновлення країни. По-друге, таке рішення має ширше зміцнювати європейську безпеку. І, по-третє, має сприяти вступу України до НАТО, а не бути альтернативою йому, усунувши перешкоди (а вони здебільшого – політичні, пише Талліс), які стоять на шляху Києва.
“З усіх пропозицій, які є на столі, лише розширення міні-альянсу JEF відповідає вимогам, оскільки це покращить європейську оборону в довгостроковій перспективі, забезпечуючи негайно надійну безпекову пропозицію для України”, – переконує політолог.
На його думку, прив’язка до України дасть членам JEF можливість зробити більший внесок у розвиток її спроможностей. “Це зменшило б ризик того, що Київ шукатиме власного ядерного стримування (критична частина, якої бракує, щоб мати так званий ізраїльський варіант, який дехто пропонує)”, – додав Талліс.
Об’єднані експедиційні сили (JEF) створені у 2014 році як рамкова національна ініціатива НАТО під очільництвом Великої Британії. До оборонного альянсу входять кілька європейських країн – Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Велика Британія.
13 червня, як повідомляв Голос Америки, Об’єднані експедиційні сили оголосили про новий пакет засобів протиповітряної оборони для України вартістю 116 мільйонів доларів.
Саміт у Вільнюсі наблизив перемогу України
Зеленський розкритикував НАТО за невизначеність щодо України: безпрецедентно й абсурдно
Байден у Вільнюсі зустрінеться із Зеленським
Столтенберг уже сказав, коли Україна стане членом НАТО
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook