При диктатурі хочуть жити «аж» 20% українців

18:36 21 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: kvpu.org.ua

Про це свідчать дані опитування Фонду демініціатив та Центру Разумкова.

Їх організатори повідомляють сьогодні, 21 січня, що в суспільстві переважає підтримка демократії як найбільш бажаного типу державного устрою для України  – 51%, натомість пожертвувати частиною власних прав і свобод в обмін на власний добробут готові лише чверть українців. А авторитарному типу устрою віддають перевагу 20,5%, тоді як для 12% це не має значення.

Водночас підтримка демократії різна у різних регіонах: найбільша – на Заході (77%), приблизно однакова – на Півдні (56%) і у Центрі (52%) та істотно нижча на Сході(36%). При цьому у Донецькій, Луганській та Харківській областях підтримка демократичного та авторитарного режимів приблизно однакова.

Та все ж більшість населення (45%) готова терпіти певні матеріальні труднощі заради особистої свободи та гарантій дотримання всіх громадянських прав. А 25% готові поступитися часткою своїх прав та громадянських свобод в обмін на власний добробут.

Переважна важливість громадянських прав і свобод характерна для всіх регіонів, проте найбільше тих, хто не згодний обміняти права на добробут, у Західному регіоні (55%), найменше – на Сході (40%). Особливо ж відрізняються вибором добробуту за рахунок свободи жителі Донецької та Харківської області. 

Дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та  соціологічною службою Центру Разумкова  з 20 по 24 грудня 2013 року.   Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Про це інформує у вівторок «Українська правда».

Як повідомляв «Щоденний Львів», за Євромайдан – 50% українців, за Антимайдан – 27%.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів