Проукраїнський генерал Петр Павел переміг на виборах Президента Чехії

17:55 28 січня 2023 р.

Фото до новини

У другому турі виборів президента Чехії переконливо переміг генерал у відставці Петр Павел.

Про це, повідомляє Укрінформ, свідчать результати підрахунку 99% голосів, оприлюднені на сайті Volby.cz, пише  Dailylviv.com.

За 61-річного генерала у відставці, ексглаву Генштабу армії ЧР і колишнього голову Військового комітету НАТО проголосувало 58,08% виборців, за 68-річного експрем’єра, мільярдера Андрея Бабіша – 41,91%.

Прем’єр-міністр Петр Фіала привітав переможця та висловив упевненість в плідній співпраці. Павел, за словами Фіали, є тим, хто може залагоджувати конфлікти, а не розпалювати їх. «Це дуже важливо для нашого майбутнього», - сказав прем’єр.

«Я готовий працювати… За успіх свого президентства буду вважати наш спільний успіх», - сказав Павел та запросив до співпраці усіх співгромадян і висловив сподівання, що разом вдасться розв'язати проблеми, зокрема, подолати конфронтацію.

Офіційні дані будуть оголошені у вівторок Державною виборчою комісією. З 1 по 10 лютого хід і результати обох турів виборів можна буде оскаржити у Вищому адміністративному суді.

Явка в другому турі становила 70,19%, це трохи більше, ніж у першому турі, коли до урн прийшли 68,24%.

Павел займає жорстку позицію до російського повномасштабного вторгнення в Україну, виступає за західну орієнтацію Чехії, при цьому апелює і до патріотичних почуттів. Його підтримують переважно прихильники правих, консервативних та ліберальних поглядів.

Українську військову техніку ремонтуватимуть у Чехії

Прем'єр-міністра Чехії у Києві зустріли ракетними обстрілами

Україна отримала з Чехії реактивні системи залпового вогню Vampire: як це працює (відео)

70 тисяч людей у Празі вийшли на площу з вимогами до уряду

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини