Про Всесвітній день свободи преси пам'ятають в Європі - не в Києві

10:00 3 травня 2020 р.

  • 10

Учора для ЗМІ була поширена заява Високого представника ЄС Жозепа Борреля від імені Євросоюзу з нагоди Всесвітнього дня свободи преси (3 травня 2020 року). Подаємо її повний текст.

"У Всесвітній день свободи преси ми вшановуємо ключову роль журналістики у відстоюванні свободи висловлення думок в демократичних суспільствах — як в інтернеті, так і поза ним, — а також у забезпеченні прозорості та відповідальності.

Криза, спричинена поширенням COVID-19, наочно продемонструвала важливість роботи медіа. За часів невизначеності доступ до надійної, перевіреної, вільної від небажаного втручання та впливу інформації є вкрай важливим і сприяє зміцненню стійкості суспільства. Непокоїть той факт, що в деяких країнах пандемію COVID-19 використовують як привід для незаконного обмеження свободи медіа.

Попри додаткові ризики та проблеми, пов'язані з пандемією COVID-19, журналісти та працівники медіа у всьому світі продовжують робити свою важливу роботу, іноді за складних обставин. Вони озвучують позицію найбільш вразливих людей, доносять їхні історії до аудиторії. Вони здобувають свідчення із менш доступних територій, включно із зонами конфлікту. Вони надають важливу інформацію про вплив пандемії в різних куточках світу, який часто є руйнівним. Вони розповідають історії про солідарність та мужність.

Журналісти відіграють важливе значення у сприянні дискусії щодо того, як суспільства можуть краще підготуватися до викликів, з якими вони зіштовхуються, і врешті-решт, як вони можуть стати безпечнішими, успішнішими та більш стійкими. Журналісти повинні мати змогу вільно працювати. Сьогодні свобода преси є основою демократичних суспільств — можливо, як ніколи раніше. Демократичні суспільства можуть процвітати лише, якщо громадяни мають доступ до надійної інформації та можуть робити усвідомлений вибір. Журналістика допомагає виявляти дезінформацію та протидіяти їй.

У надто багатьох країнах журналістам доводиться боротися із обмежувальним законодавством, яке іноді приписується впливу надзвичайної ситуації з COVID-19, але водночас обмежує свободу висловлення думок та свободу преси. Відключення інтернету та закриття веб-сайтів є поширеними явищами. Журналісти, особливо жінки, стають мішенями знеславлення, фінансового тиску та нападів з боку державних чи прихильних до держави медіа. Часто це змушує їх самоцензуруватися. Занадто багато людей зазнають цькування, свавільного арешту та ув'язнення. Занадто багато людей втратили життя через свою роботу.

Євросоюз працює в межах своїх кордонів та поза ними, аби протистояти негативним наслідкам пандемії у сферах охорони здоров'я та прав людини, а також соціально-економічним наслідкам, зокрема для медіа. Не визнаючи жодних компромісів з приводу потреби у підтримці свободи висловлення думок, ЄС також зосереджує свою увагу на боротьбі проти дезінформації щодо COVID-19. Таким чином ЄС сприяє розвитку надійних джерел інформації, прибирає неправдиву чи оманливу інформацію, вилучає незаконний контент. Ці дії можуть бути успішними лише тоді, коли вони ґрунтуватимуться на сумлінній роботі відданих та сміливих журналістів. Їх щоденні зусилля роблять суспільства більш безпечними, справедливими та демократичними.

Сьогодні Євросоюз рішуче підтверджує свою постійну підтримку ключової ролі незалежних та надійних медіа у всьому світі. 

Свобода преси — це право не тільки медійних професіоналів, але і кожного з нас".  

До Всесвітнього дня свободи преси міжнародна організація «Репортери без кордонів» публікує щорічну доповідь — Індекс свободи преси. Нині Україна посідає 96 місце І аж на шість позицій вище, ніж 2019-го, коли Україна була 102-ю. Може, тому про Всесвітній день свободи преси поки що немає жодної згадки ні на сайті Президента, ні на Урядовому порталі. Не до цього їм тепер.

666

13:27 03 травня 2020 р.

Відповісти

... час від часу і в отій европі "свобода для преси" дає свої наслідки ... от така собі , ну дуже свободна , редакція "Charlit Hebdo" конкретно це відчула ... як на мене -- заробила ... а нам в Україні таке тре ? ...

Тінь

14:06 03 травня 2020 р.

Відповісти

"Charlie Hebdo" не є інформативним та/чи офіційним джерелом і тому не може бути аргументом щодо стану свободи преси. "Charlie Hebdo" - це французький літературно-художній щотижневий журнал політичної сатири, виходить по середах. Публікує карикатури, репортажі, дискусії та анекдоти нонконформістського характеру. Займаючи ліві і світські позиції - висміює політиків, ультраправих, іслам і християнство, а редакційна політика журналу представляє «всі складові плюралістичної лівої і навіть абсентеістів». Раджу панові спочатку добре протверезвіти і прийти у повну тяму, а потім дописувати ...

666

11:42 03 травня 2020 р.

Відповісти

... в Україні свобода таки є ... ( та не для всіх) ... для "громадської організації" "SS" -- свобода ... і заборона (НЕ свобода) для "громадської організації" КПРС ... а як "попрацювали" в час карантину "українські" змі ( разом із "українською" владою , похе.рівши Конституцію) над свободою громадян України !! ... Слава Україні ! ...

Тінь

12:38 03 травня 2020 р.

Відповісти

Свобода не для всіх - це вже несвобода насправді бо є наявні "хазяї життя" і пригноблювані чи експлуатовані прошарки населення. Цікаво - чи волє пан бачити торжество дотримання Конституції серед численних рядів могил померлих від COVID-19 ??? А згадка про Комуністичну партію тепер це вже взагалі витончене збочення - без комуняків з їхньою пропагандою українське суспільство має святий спокій і позбулося дуже докучливого способу втручання російських спецслужб у внутрішні справи України. Чи пан втратив додаткове джерело доходу ???

666

18:28 03 травня 2020 р.

Відповісти

... то не дурний сформулював певне " правило життя" , бо люди(!) дотримуються того "правила" віками -- " .. Pereat mundus et , fiat jstitia .." ... інакше в світі "царювали" би суцільна "свобода і гідність" ... ( як наразі маємо в Україні)... Слава Україні ! ...

Тінь

19:12 03 травня 2020 р.

Оть вже ці садомазо - розвелося вас як бліх ... Суцільні Нерони - готові спалити Рим та знищити світ ... Особисто я за варіант Людвіга фон Мізеса: - ... "Fiat justitia, ne pereat mundus" ... Нехай справедливість восторжествує, щоб світ не загинув.

666

20:15 03 травня 2020 р.

. .. справедливість в Україні вже давно на карантині ... Слава Україні ! ...

666

20:29 03 травня 2020 р.

...цього автора стільки разів перекладали з мови на мову ... але такий "переклад" , запропонованого ним варіанту , -- цеплявааще ..... я стільки не вип'ю , щоби щось "восторжествовало" ... Слава Україні ! ...

Тінь

21:51 03 травня 2020 р.

Для нетверезої публіки добросердно роз'яснюю - Людвіг фон Мізес таким чином запропонував власний варіант світогляду перефразувавши девіз Фердинанда I, Імператора Священної Римської імперії, який ймовірно, походить з книги Іоанна Якобус Манлия «Місцеві комуни» (1563): - Нехай справедливість восторжествує, хоча світ загине ... ... .... - І чого це я такий добрий сьогодні - сам собі дивуюся ...

Тінь

11:06 03 травня 2020 р.

Відповісти

В Україні суспільне розуміння "свободи слова - свободи преси та усіх ЗМІ" давно набуло збоченого стану - на превеликий жаль ... Саме багаторічні вседозволеність з безвідповідальністю у діяльності українських та російських ЗМІ в Україні дозволили російським спецслужбам підготовити і розпочати "Русскую Вєсну в Україні - 2014" - а масова українська журналістика ще й досі ніяк не позбудеться жорсткої самоцензури через вдале ураження владою "щепленням Гонгадзе" ... Замовників вбивства Георгія Гонгадзе не знайдено і не засуджено - і українське суспільство буде залишатися хворим доки цього не станеться ... Тому що лише такий публічний судовий процес зможе зняти "прокляття боягузства" з українського суспільства і української журналістики - лише він спроможний стати своєрідним Чистилищем для самоочищення свідомості українських громадян ... Безкарність замовників вбивства Георгія Гонгадзе породила наступні злочини українських влади та криміналу проти свободи слова в Україні ... Заява Високого представника ЄС є лише гарним жестом в бік журналістів - на превеликий жаль ... Адже незалежної преси та вільної демократичної свободи слова у світі не існує - власники ЗМІ замовляють і формують інформативну політику для впливу на громадську думку у вигідних для них напрямках ... А свобода думки та слова громадян суворо обмежується у всьому світі - прикладом є Україна останніх декількох років з розпочатими тотальними обмеженнями та цензурою коментарів громадян та давно діючі обмеження провідних західних ЗМІ в багатох з яких неможливо було розмістити коментарі про агресивні дії Росії в Криму та на Донбасі ... Трохи дивно що Заяву пана Борреля зведено переважно до ситуації з COVID-19 ... Але це таке - згадали і забули до наступного 3 травня ...

До теми

23:13 21 травня 2020 р.

У Львові побачили загрози християнським переконанням у “Партнерстві Біарріц”

Учасники пресконференції на тему: «Чи будуть судити і штрафувати за християнські переконання в Україні?» у Львівському пресклубі розповіли про правові та етичні наслідки у разі прийняття законопроєкту № 3316 (проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), а також проаналізували вплив на різні аспекти життя можливої ратифікації «Стамбульської конвенції» в Україні.

Рубрика: Політика

21:47 21 травня 2020 р.

Українців, які збиратимуть урожай в Польщі, звільнили від карантину

Міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановський розповів, що іноземці, прибуваючи на ферми, можуть під час карантину виконувати свою працю з першого дня перебування. Цього немає в інших галузях.

Рубрика: Політика

23:28 20 травня 2020 р.

Тарас Батенко і брати Дубневичі підуть на місцеві вибори в новій партії

Члени депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді 20 травня створили однойменну політичну партію. Очолив її колишній голова Одеської ОДА та Волинської облради, член партії «УКРОП» Ігор Палиця.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Захист інформполя України від РФ

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Провали Президента за перший рік

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу