Президент України затвердив статут і малюнок ордена Героїв Небесної Сотні (відео)

19:42 3 листопада 2014 р.


Фото: comments.ua

Як повідомляється в указі Глави держави, нагороду «встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 р. – лютий 2014 р.), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України опубліковано його указ № 844/2014 «Про орден Героїв Небесної Сотні», в якому сказано:

«Відповідно до статей 4 та 7 Закону України «Про державні нагороди України» постановляю:

1. Затвердити Статут ордена Героїв Небесної Сотні (додається).

2. Затвердити малюнок знака ордена Героїв Небесної Сотні (додається).

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО

3 листопада 2014 року

ЗАТВЕРДЖЕНО Указом Президента України від 3 листопада 2014 року

СТАТУТ ордена Героїв Небесної Сотні

1. Орден Героїв Небесної Сотні встановлено для відзначення осіб за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

2. Орденом Героїв Небесної Сотні нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства.

3. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні провадиться указом Президента України.

4. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні вдруге не провадиться.

5. Нагородження орденом Героїв Небесної Сотні може бути проведено посмертно.

6. Нагороджений орденом Героїв Небесної Сотні іменується лицарем ордена Героїв Небесної Сотні.

7. Представлення до нагородження орденом Героїв Небесної Сотні та вручення цієї державної нагороди провадиться відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

8. Особі, нагородженій орденом Героїв Небесної Сотні, вручаються знак ордена, орденська книжка, футляр знака ордена.

9. Девіз ордена Героїв Небесної Сотні: «Свобода та Гідність».

10. Знак ордена Героїв Небесної Сотні виготовляється зі срібла і має форму прямого рівностороннього хреста з однаковими основами на його кінцях (хрест-потент). Хрест покритий напівпрозорою блакитною емаллю, зі срібною облямівкою по периметру. У центрі хреста – зображення небесного воїна в обладунках з мечем та щитом. Обладунки та щит стилізовані під відповідні саморобні предмети спорядження учасників Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). Усі зображення рельєфні. На зворотному боці знака ордена розміщений напис рельєфними літерами «СВОБОДА ТА ГІДНІСТЬ» та вигравіруваний номер знака.

Розмір хреста ордена між протилежними його кінцями – 36 мм. Хрест ордена за допомогою кільця та вушка з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою блакитного кольору з жовтою повздовжньою смужкою посередині. Ширина стрічки – 28 мм, а ширина смужки – 3 мм. Розмір колодки: висота – 45 мм, ширина – 28 мм. На зворотній стороні колодки – застібка для кріплення знака ордена до одягу.

Планка хреста ордена Героїв Небесної Сотні являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою, як на колодці хреста ордена. Розмір планки: висота – 12 мм, ширина – 24 мм.

11. Орден Героїв Небесної Сотні носиться з лівого боку грудей. За наявності у нагороджуваної особи орденів князя Ярослава Мудрого V ступеня, «За заслуги» IIІ ступеня знак ордена Героїв Небесної Сотні розміщується після них.

За наявності в особи інших державних нагород України, нагород іноземних держав знак ордена Героїв Небесної Сотні розміщують перед ними.

Планка ордена Героїв Небесної Сотні розміщується після планки ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

12. Особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, повинні дбайливо ставитися до його схоронності. Нагородженому можуть бути видані дублікати знаків ордена, орденської книжки, якщо Комісією державних нагород та геральдики буде визнано, що втрата державної нагороди, орденської книжки сталася з причин, які не залежать від нагородженого.

13. У разі смерті нагородженого, якому за життя знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденську книжку не було вручено, або у разі нагородження особи посмертно знак ордена та орденська книжка передаються в установленому порядку сім'ї такого нагородженого.

Після смерті нагородженого орденом Героїв Небесної Сотні, за наявності спадкоємців, знак ордена та орденська книжка залишаються у сім'ї померлого як пам'ять.

14. За згодою спадкоємців знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденська книжка можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музею. Знак ордена Героїв Небесної Сотні та орденська книжка передаються музею на підставі рішення Комісії державних нагород та геральдики за наявності відповідного клопотання музейного закладу.

15. У разі відсутності у померлого нагородженого орденом Героїв Небесної Сотні спадкоємців знак ордена та орденська книжка мають бути передані на зберігання до Державного управління справами.

Глава Адміністрації Президента України Б.Ложкін».

Про це повідомили сьогодні, 3 листопада, на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України.


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу