Президент України нагородив 11 випускників львівської військової академії

15:45 10 липня 2017 р.

Майор Василь Дзяма

Майор Василь Дзяма
Фото: asv.gov.ua

У Національній академії сухопутних військ служать 34 офіцери й навчаються 42 курсанти, які нагороджені державними нагородами.

У львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного повідомили сьогодні, 10 липня, що 11 випускників Національної академії сухопутних військ нагороджено державними нагородами. У вищому військовому навчальному закладі також конкретизували: «Указами Президента Петра Порошенка № 172/2017та № 175/2017 року за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, офіцери Збройних Сил — випускники Національної академії різних років – нагороджені орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та «За мужність» І ступеня, а також медалями «За військову службу Україні» та «Захиснику Вітчизни».

«Лицарями ордена Богдана Хмельницького стали випускники Національної академії 2013 року – капітан Сергій Третяк і старший лейтенант Петро Чучалін, а також випускник 2009 року – капітан Костянтин Червонець. Лицарем ордена «За мужність» І ступеня став випускник 2016 року – лейтенант Станіслав Костенко. Медаллю «За військову службу Україні» нагороджені випускник Національної академії 2012 року Василь Сосновський і випускник 2015 року – старший лейтенанат Сергій Ткач», – поінформували також в академії.

«Президент Петро Порошенко медаллю «Захиснику Вітчизни» нагородив випускника Національної академії 2015 року –  старшого лейтенанта Валерія Бебіна, випускника 2010 року –  капітана Олександра Коцюбу, випускника 2014 року – старшого лейтенанта Олексія Чижикова та випускника 2001 року – майора Дмитра Яворського. Також медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджений випускник структурного підрозділу Академії 2015 року –  Військового коледжу сержантського складу – прапорщик Максим Алдошин», – повідомили також в академії.

«За три роки війни загалом 295 випускників Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного нагороджено державними нагородами, 52 з них — посмертно. Восьмеро випускників Національної академії, троє з яких посмертно, стали Героями України, а це – кожен шостий українець, якому присвоєно найвище звання за захист незалежності держави у гібридній, неоголошеній Росією, війні поінформували також в академії.

«Також Президент Петро Порошенко Указом №175/2017 року нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня старшого викладача кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту – майора Василя Дзяму, який у 2014 році у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади на посаді помічника командира аеромобільно-десантного батальйону з розвідки брав участь в обороні Луганського аеропорту, особисто керував веденням бойових дій під час рейду в аеропорт та проведенням операції з його розблокування», – нагадали також в академії.

«Орденом «За мужність» ІІІ ступеня Президентом України нагороджено штатного ад’юнкта науково-організаційного відділу Національної академії – підполковника Миколу Туранського, який у 2014 році виконував бойові завдання у районі населеного пункту Весела Гора на Луганщині, де його було поранено. Підполковника Миколу Туранського у липні 2016 року нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни», – повідомили також в академії.

«Указом Президента України № 175/2017 медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджено курсанта факультету бойового застосування військ Національної академії сухопутних військ – старшого солдата Олега Мацишина. На фронт Олег пішов у 2014 році добровольцем — на той час йому виповнилося лише 19 років. Згодом він воював у 93-й механізованій бригаді, був у ротації в Донецькому аеропорту, у Пісках двічі був контуженим. Старший солдат Олег Мацишин — також талановитий поет і виконавець. Він –  автор слів пісні «АТО. Війна», яку виконав разом з молодою львівською співачкою Ольгою Домніцак. Також боєць разом із кіборгом Олегом Ониськом заспівав пісню «Аеропорт», а з героєм АТО, офіцером служби ракетно-артилерійського озброєння Національної академії, старшим лейтенантом Русланом Філіпсоновим виконав пісню «Академія сухопутних військ», – нагадали також в академії.

«На даний час у Національній академії сухопутних військ служать 34 офіцери та навчається 42 курсанти, які нагороджені державними нагородами», – повідомили також у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як інформував «ЩЛ», львів'яни закликають не переносити до Харкова факультети військової академії – понеділок, 10 липня, в інтернет-мережі «Facebook» розпочався флешмоб на підтримку Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

21:13 21 листопада 2021 р.

Австрія закрила країну для іноземних туристів: поважні причини як винятки

Особи, які прямують до Австрії з поважних причин, повинні мати сертифікати, оформлені на англійській або німецькій мові зі зазначенням кількості зроблених доз і типу вакцини.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу