Президент України доручив уряду невідкладно відмовитися від позаблоковості

11:00 25 вересня 2014 р.


Фото: day.kiev.ua

Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності».

Президент Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів розробити законопроект щодо відмови від позаблокового статусу України.Указом від 24 вересня він увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня цього року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності». Частина цього указу, як і рішення РНБО, – таємна.

Однак Рада нацбезпеки й оборони тоді вирішила вважати основним стратегічним напрямом діяльності – «забезпечення готовності сектору безпеки і оборони, економіки та суспільства до відбиття збройної агресії проти України». Ним, зокрема, президенту пропонується звернутися у листопаді 2014 року з позачерговим посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України у сфері нацбезпеки із визначенням нової Стратегії національної безпеки України.

Кабінет міністрів, за рішенням РНБО, має розробити та подати Президенту законопроект про внесення змін до деяких законів щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості – для внесення на розгляд Верховної Ради як невідкладного. Також Кабмін має розробити та подати Порошенку проект «генеральних директив на переговори з Російською Федерацією».

Уряд також повинен поінформувати про стан переведення національної економіки на функціонування «в умовах особливого періоду». Також Кабмін повинен «внести пропозиції щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) стосовно Російської Федерації».

Рішення РНБО передбачає доручення низці міністерств та Службі безпеки України. Ним також визначено як пріоритет держави розвиток відносин стратегічного партнерства України з США, ЄС та НАТО. Зокрема, з Євросоюзом – на основі угоди про асоціацію, а зі Штатами – на основі хартії про стратегічне партнерство від 19 грудня 2008 року.

Розвиток відносин із НАТО має ґрунтуватися на основі Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору, підписаної 9 липня 1997 року, та Декларації про доповнення цієї Хартії, підписаної 21 серпня 2009 року. Про це повідомило сьогодні, 25 вересня, інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу