Президент Польщі підписав зміни до закону про допомогу громадянам України

17:34 10 червня 2024 р.

Фото до новини

Тимчасовий захист громадян України, який згідно з чинним законодавством закінчується 30 червня 2024 року, продовжено.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України. Це означає, зокрема, продовження до 30 вересня 2025 року законності перебування в Польщі українських біженців, — повідомляє в понеділок, 10 червня, пресслужба Канцелярії президента.

Зміни до закону продовжують строк дії тимчасового захисту громадян України, який згідно з чинним законодавством закінчується 30 червня 2024 року, до 30 вересня 2025 року.

Продовження тимчасового захисту пов’язане з аналогічним продовженням доступу до медичних послуг, сімейної та соціальної допомоги, коштів, які виплачує Заклад соціального страхування та можливості перебування в місцях колективного розміщення.

На основі зміни до закону призначення та виплата допомоги на виховання дитини, а також допомоги за програмою «Добрий старт» є залежними від того, чи дитина проходить обов’язкову однорічну підготовку до школи або виконує шкільний обов’язок у дитячому садку або школі, що належить до польської освітньої системи.

Також вказано, зокрема, максимально 36-місячний період, протягом якого учні можуть брати участь у додаткових безплатних уроках польської мови. Рішення стосуватиметься учнів, які почали заняття у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів