Посольство Польщі в Україні висловило ноту протесту щодо таблиці на Львівщині

14:15 26 лютого 2019 р.

Посольство Польщі в Україні

Посольство Польщі в Україні
Фото: rbc.ua

Посольство Польщі в Києві Києві звернулося із нотою до МЗС України у зв'язку із інформаційною таблицею у Гуті-Пеняцькій.

Про це поінформувало «Польське радіо», де також розповіли: «Посольство Польщі в Києві висловило ноту протесту міністерству закордонних справ України у зв’язку зі спробами релятивізувати злочин у Гуті-Пеняцькій. Про це повідомила речниця дипломатичного відомства Польщі Ева Сувара».

«За словами Сувари, прикладом спроби релятивізації трагічних подій у Гуті-Пеняцькій є, зокрема, «інформаційна таблиця, що встановлена у 2018 році неподалік пам’ятника жертвам, яка містить фальшиву інформацію про перебіг злочину з 1944 року, а також напис у місці пам’яті українців, котрі загинули у населених пунктах за 20 кілометрів від Гути, у якому говориться про вшанування українських жителів сусідніх сіл, закатованих польськими шовіністами та радянськими партизанами», – поінформувало також «Польське радіо».

«Посольство Республіки Польща в Києві звернулося у цій справі із нотою протесту до МЗС України, наголосивши, що місця пам’яті з таким текстом ставлять сумнів заявлену владою України політику добросусідства та примирення у відносинах з Польщею, а також просить українську сторону роз’яснити законність та обставини встановлення обох об’єктів», – повідомила речниця МЗС Польщі.

«За її словами, у ноті наголошено, що Польща відкрита до діалогу для роз’яснення історичних суперечностей. На таблицю, яка стоїть поруч із пам’ятником жертвам трагедії, на якій по-українськи, по-польськи та по-англійськи написано, що за злочин відповідають «німецькі нацисти», а у селі діяли «польські загони», звернули увагу теж під час торічних заходів у 74-ті роковини погрому в Гуті Пеняцькій», – розповіло також «Польське радіо».

«Віце-президент Інституту національної пам’яті Польщі Кшиштоф Шваґжик тоді відзначив: «Зміст напису на таблиці – це провокація з боку певних українських сил, котрі хочуть переписати історію. Незважаючи на те, скільки би таких таблиць не з’явилося, ніщо не змінює факту, що 28 лютого 1944 року жителі Гути-Пеняцької були вбиті українцями на німецькій службі», – повідомило також «Польське радіо».

Як інформував «Щоденний Львів», на порталі «Історична правда» розповіли: «Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП)».

dailylviv.com

До теми

22:34 14 квітня 2021 р.

Інструктори НАТО на Львівщині навчали воювати з диверсійними і розвідгрупами

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулися кількаденні польові тренування спеціалістів Військової служби правопорядку. Головною метою було відпрацювання методів припинення постачання до військових частин і містечок наркотичних та інших заборонених речовин, а також пошук і припинення діяльності в нашому тилу ворожих диверсійних і розвідувальних груп.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу