Поляки демонтують пам'ятник радянському генералу-кату

13:13 10 лютого 2014 р.

Поляки хочуть прибрати монумент Черняховському. Бажання забрати його до Росії вже висловила Державна дума РФ

Про це інформує Польське радіо.

"Якщо польська влада хоче знищити свою історію, ми охоче заберемо пам'ятник нашому героєві на батьківщину", - так віце-голова Комісії регіональної політики Держдуми РФ Роман Худяков прокоментував рішення мера містечка Пєнєнжно, що у північно-східній Польщі, про усунення монумента генералові Івану Черняховському.

Тиждень тому місцева влада у Пєнєнжно вирішила забрати пам'ятник з центру міста. Якщо для росіян Черняховський це в першу чергу талановитий полководець періоду Другої світової війни та двічі герой Радянського Союзу, то для поляків він є ініціатором арештів та депортації до таборів керівництва вільнюського округу Армії Крайової. Черняховський помер під Пєнєнжно у 1945.

Невдовзі після оголошення рішення мера, бажання забрати монумент висловило керівництво Калінінградської області. Тепер цікавість до долі пам'ятника задекларувала також Державна дума Росії. Депутати просять польське МЗС втрутитися в цю ситуацію, адже дії польської місцевої влади ображають патріотичні почуття росіян. Як наголосив Худяков, можливе усунення пам'ятника було б "актом варвартсва, вандалізму та неповаги до росіян з боку поляків". Політик не сумнівається, що у Росії знайдуться спонсори. які допоможуть транспортувати монумент Черняховському на батьківщину.

dailylviv.com

До теми

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу