Польща не готова збивати російські ракети над територією України без згоди країн НАТО

19:28 8 липня 2024 р.

Фото до новини

Прем'єр Польщі не виключив у майбутньому можливості збиття над територією України ракет і дронів, що летять у напрямку території Польщі. Але такі дії, за його словами, мають здійснюватися у консультаціях з усім НАТО.

Прем'єр-міністр Дональд Туск заявив, що збиття з польської території російських ракет над Україною, які можуть потрапити в повітряний простір Польщі, є відкритим питанням. Початок дискусії на цю тему закладено в десятирічну безпекову угоду, підписану у Варшаві очільником польського уряду та президентом України.

Дональд Туск додав, що такі дії мають здійснюватися у консультаціях з усім НАТО: «Польща була першою країною, яка почала з Україною розмовляти про це. Нам потрібна тут однозначна співпраця у межах НАТО, оскільки такі операції потребують спільної відповідальності Альянсу. І в інтересах Польщі, і в інтересах України, аби все, що стосується нашої спільної безпеки та дій, мало печатку міжнародної й натівської солідарності. Ми відкриті до цього. Логіка вказує, що це були би абсолютно ефективніші дії».

Прем'єр підкреслив, що не хоче створювати ілюзію, що рішення в цьому питанні буде легким. Він зазначив, що це має бути зроблено без шкоди для безпеки Польщі.

Читайте такожАмериканські крилаті ракети у 2026 році долітатимуть до Москви

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів