Перевірять тих посадовців, хто має інвалідність
23:32 22 жовтня 2024 р.
ексгенпрокурор Андрій Костін
Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що звільняється з посади, оскільки несе політичну відповідальність за ситуацію з фальшивими інвалідностями прокурорів.
Про це стало відомо після засідання Ради нацбезпеки та оборони України (РНБО), яке 22 жовтня провів у зв'язку з останніми скандалами президент Володимир Зеленський. Про це розповідає DW, пише DailyLviv.com.
Причиною стало те, що українське видання Цензор.НЕТ зробило публікацію, у якій поіменно назвали 49 посадовців керівництва Хмельницької обласної прокуратури, що мають інвалідність другої групи. Рішення про це ухвалювала нібито головна лікарка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяна Крупа, яку 7 жовтня взяли під варту через такі "послуги". Також журналісти українських ЗМІ виявили, що фейкову інвалідність з постійною виплатою пенсій мають прокурори не лише на Хмельниччині.
Читайте також: У керівниці Миколаївської МСЕК СБУ знайшла понад $450 тис. і російський паспорт її сина
"Я вдячний президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади генерального прокурора", - написав Костін у Телеграм відразу після засідання РНБО. Відставці генпрокурора передувала відставка за власним бажанням очільника Хмельницької облпрокуратури Олексія Олійника, який теж має інвалідність.
Після заяви про відставку Костіна з комунікацією вийшов і президент Володимир Зеленський. "Є сотні таких фактів очевидно необґрунтованих інвалідностей у посадовців митниці, податкової, в системі Пенсійного фонду, в місцевих адміністраціях. З усім цим треба ретельно та оперативно розібратися", - сказав Володимир Зеленських у своєму відеозвернені. Також він повідомив, що рішення РНБО зараз передбачає повний аудит пенсій та інших нарахувань усім посадовцям, які "організували" собі інвалідності. Після засідання РНБО видав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.
У документі містяться рекомендації Офісу Генпрокурора, СБУ, ДБР, Національній поліції України та НАБУ протягом місяця прозвітувати про перевірки і провести кадрові рішення.
Як відомо, раніше попередницю Костіна ексгенпрокурорку Ірину Венедіктову Володимир Зеленський призначив послом України в Швейцарії.
Читайте також: Килим з валюти «виткали» фельдшер і лікарка-невролог, оформляючи липові інвалідності
Кандидат політичних наук, доцент Київського національного університету імені Шевченка Ігор Рейтерович вважає, що толерування зловживань продовжуватиметься, оскільки призначення у систему влади Володимира Зеленського нерідко відбуваються з політичних мотивів, як було з призначенням генпрокурора Костіна.
"Костіна призначили генпрокурором, не тому, що він був хорошим прокурором, а лише тому, що він був з партії "Слуга народу". До його роботи були зауваження, але він не реагував на них", - каже Рейтерович. Він припускає, що звільнення Костіна задовольнить суспільний запит на соціальну справедливість лише на короткий час. Але без відкриття кримінальних проваджень, справедливого суду з конфіскацією у представників влади придбаного внаслідок зловживань, ці історії швидко забудуться.
Нагадаємо, скасовано понад 4 тисяч висновків МСЕК про інвалідність.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook