Переселенці з Донбасу провели у Львові акцію протесту проти терористичних псевдовиборів (відео)

17:08 2 листопада 2014 р.


Фото: Radiosvoboda.org

За словами організаторів акції в найбільшому місті заходу України, їх попросило вийти на вулиці донецьке підпілля – щоб продемонструвати єдність з усією країною й створити альтернативну картинку для російських ЗМІ.

Близько 70 жителів Донецької і Луганської областей, які тимчасово проживають у Львівській області, провели в центрі її адміносередку – на площі біля Оперного театру – акцію на знак протесту проти незаконних виборів, які сьогодні проводяться в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Учасники акції тримали плакати і транспаранти з написами українською та російською мовами: «Донецьк – мій дім! Україна - Батьківщина», «Донбас не голосує – Донбас протестує», «Український Донбас проти терору», «Ні окупації Донбасу», «Ми – луганчани, і ми не голосуємо 2 листопада», «Ні незаконним виборам на Донбасі», «Донбас+Україна=майбутнє».

Учасники акції наголошували, що сьогодні в містах України, де живуть переселенці зі сходу, проходять подібні акції у формі Всеукраїнського марафону «Український Донбас проти терору», щоб засвідчити, що далеко не всі мешканці Донецької та Луганської областей підтримують сепаратизм, і патріоти України на сході також є. Після завершення акції її учасники пройшли пішою ходою проспектом Свободи до пам'ятника Тарасу Шевченку, де разом виконали гімн України.

Про це повідомляється сьогодні, 2 листопада, на сайті інформаційної агенції УНІАН. Своєю чергою, «Радіо Свобода» інформує в неділю:

«Близько півсотні переселенців з Донецької та Луганської областей у Львові долучилися до всеукраїнського марафону «Український Донбас проти терору». Вони протестували проти так званих «виборів» у контрольованих проросійськими сепаратистами частинах українського Донбасу.

За словами організаторів, їх попросило вийти на вулиці українських міст донецьке підпілля, щоб висловитися проти виборів, продемонструвати єдність з Україною і створити альтернативну картинку для російських ЗМІ. Учасники протесту тримали у руках плакати з написами – «Донецьк – мій дім, Україна – батьківщина», «Донбас – це Україна, ми обираємо мир і проєвропейське майбутнє», «Ми – луганці, і ми не голосуємо 2 листопада», «Ми не вибираємо окупацію».

У своїх виступах переселенці говорили про те, що люди, які залишилися на окупованій території  – заручники у своєму місті, що вони вперше об’єдналися, щоб сказати львів’янам, що донеччани і луганці – українці, і Донбас – це Україна, що на окупованих територіях проживає багато українських патріотів, що вони не голосують 2 листопада, бо не визнають цих виборів і уряду «ДНР» і «ЛНР». «Я змушений був виїхати з Донецька, бо був у полоні в «ополченців», сидів у підвалах СБУ. Я просто вийшов в аптеку по краплі для очей і мене схопили і тримали в полоні. Я прийшов, щоб сказати, що ці вибори 2 листопада для мене не мають ніякого значення, це примус, це псевдовибори», – каже Олег Дмитрович із Донецька.

Марафон «Український Донбас проти терору» запланований у восьми містах України, де живуть переселенці, – окрім Львова, заходи відбуваються у Києві, Дніпропетровську, Маріуполі, Івано-Франківську, Черкасах, Слов’янську і Запоріжжі. У контрольованих проросійськими сепаратистами частинах українського Донбасу 2 листопада триває голосування на так званих «виборах». Українська влада, Сполучені Штати, Європейський союз та інші західні країни, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун наголосили, що ці «вибори» нелегітимні і не будуть визнані. Російські офіційні особи тим часом заявляють про намір визнати результати голосування».

Про це повідомляється в неділю на сайті «Радіо Свобода». Натомість інтернет-видання «Українська правда» розповіло сьогодні, 2 листопада:

«У Львові з півсотні переселенців з Донецької та Луганської областей долучилися до всеукраїнського марафону «Український Донбас проти терору». Вони протестували проти так званих «виборів» у контрольованих проросійськими сепаратистами частинах українського Донбасу. За словами організаторів, їх попросило вийти на вулиці українських міст донецьке підпілля, щоб висловитися проти виборів, продемонструвати єдність з Україною і створити альтернативну картинку для російських ЗМІ.

Учасники протесту тримали у руках плакати з написами – «Донецьк – мій дім, Україна – батьківщина», «Донбас – це Україна, ми обираємо мир і проєвропейське майбутнє», «Ми – луганці, і ми не голосуємо 2 листопада», «Ми не вибираємо окупацію». У своїх виступах переселенці говорили про те, що люди, які залишилися на окупованій території  – заручники у своєму місті, що вони вперше об’єдналися, щоб сказати львів’янам, що донеччани і луганці – українці, і Донбас – це Україна, що на окупованих територіях проживає багато українських патріотів, що вони не голосують 2 листопада, бо не визнають цих виборів і уряду «ДНР» і «ЛНР».

Про це повідомляється в неділю на сайті інтернет-видання «Українська правда».

dailylviv.com

До теми

13:26 17 травня 2021 р.

Енкаведистський садизм на Донбасі у виконанні росіян і сепаратистів проти громадян України, - звіт

Під час війни на Донбасі, що триває з 2014 року, в полон до сепаратистів потрапило майже 4 тисячі громадян України. Більшість з них зазнали тортур, яких не знає цивілізований світ.

Рубрика: Політика

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу