Перед українськими військами – завдання, до якого вони за час АТО не звикали, – позиційна оборона, – ексерт

22:30 3 вересня 2014 р.


Фото: Reuters

На цьому наголосив у середу, підбиваючи підсумки 3 вересня, керівник ЦВПД і координатор спільноти «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук.

Керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти військових експертів «Інформаційний Спротив» Дмитро Тимчук розпочав у середу коментувати підсумки 3 вересня традиційно – «з поганого: 

1. Перед українськими військами стоїть завдання, до якого вони за час АТО не звикали – позиційна оборона. 

Увесь цей час у нас була така собі напівпартизанських війна – коли ставка робилася на маневр і рейди. Коли нашим силам протистояли в основному місцеві бойовики й російські найманці – це діяло.

Але зараз, коли Донбас раптом вмить опинився забитим уже регулярними російськими військами, головним завданням для нашого командування став порятунок своїх підрозділів котлів, які утворюються, перегрупування сил і відхід в оборону. З тим, щоб уже потім готувати наступ. 

Погано те, що цю оперативну паузу російсько-терористичні війська також використовуватимуть для зміцнення позицій. Тим паче, що резервів у росіян на кордоні предостатньо.

Можна, звичайно, сподіватися на «мирне врегулювання» – на що, схоже, дуже розраховує українське керівництво. Але дуже сумнівно, що умови терористів опиняться прийнятними. 

У цих умовах нинішньої кількості мобілізованих і добровольців явно не досить для подальших дій. Тоді як ставити під рушницю нові тисячі мобілізованих – не кращий політичний хід перед виборами. Як в цих умовах буде діяти українське керівництво – залишається здогадуватися. 

2. Складається дивна картина. Путін час від часу кидає дивовижні заяви, а за ним бігає Пєсков і пояснює, що Путіна неправильно зрозуміли. Так було зі «взяттям Києва за два тижні», так було сьогодні зі заявою про «домовленості про постійне припинення вогню на Донбасі». 

Я так розумію, в Путіна від радості за окупацію Криму відбулися незворотні зміни в психіці – такий собі різновид афазії. У нього явно порушені мозкові механізми мовної діяльності, – він чітко і виразно говорить одне, але має на увазі при цьому щось прямо протилежне. 

Хлопці з Кремля, терміново знайдіть своєму босові тлумачного нейролінгвіста. А то ж шкода дядька.

І залишається загадкою те, як Пєсков розуміє те, що хотів сказати Путін. Напевно, гад, призвичаївся думки господаря читати. 

Пізніше Путін розповів про свій «мирний план»: відвести українські війська, припинити вогонь, жодним чином не заважати терористам під прикриттям російських військ облаштовуватися на захоплених територіях. Коротше, план Путіна – це яскраво виражений план позбавлення України Донбасу і перетворення останнього в нове Придністров'я. Про що ми говорили вже не раз. 

3. Упродовж останніх трьох діб ми, група «ІС», намагалися знайти хоча б натяк на інформаційно-психологічні дії (акції, операції – без різниці) наших профільних структур із донесення до російських солдат в Україні й до російського суспільства інформації про статус окупантів . На жаль, марно.

Очевидно, такі дії якщо й проводяться (а у нас в складі Міноборони досить потужна структура з проведення ІПСО (інформаційно-психологічних операцій. – «ЩЛ») працює з початку березня), то аж надто потай. Я б сказав, занадто. 

Між тим, не треба недооцінювати дії по деморалізації ворога й суспільства країни-противника. Це – невід'ємна частина всіх сучасних військових операцій. 

Суть у тому, що російські військовослужбовці, які вторглися в Україну, є злочинцями не тільки з точки зору міжнародного права, а й, власне, російського. Адже, як відомо, після анексії Криму рішення Ради Федерації РФ про введення військ в Україну було скасоване. 

А отже – ніякого законного обгрунтування для нинішнього перебування військ РФ на Донбасі немає. Я впевнений, що й письмові накази про введення військ ніхто ніколи не знайде – вже про це російське гебешне керівництво подбає. 

На практиці це означає, що ніяких статусів учасників бойових дій російським воякам не світить, ніяких соціальних «бонусів» теж, у разі поранення або загибелі російського окупанта його родичі можуть і не мріяти про якісь виплати від держави.

Панове російські агресори, ваш «Главковерх» вас тупо підставив, за Донбас вам не будуть медальки вішати, як за Крим. Навпаки: поміняється у Путіна настрій чи зміниться в РФ влада, і ви – військові злочинці у власній країні.  Донесення цієї простої і світлої думки до росіян необхідно. 

Із хорошого: 

1. У Кабміні сьогодні повідомили: Україна починає реалізацію національного проекту «Стіна» зі зміцнення кордону з Росією. Стіна з колючим дротом буде заввишки 2 метри вздовж усього кордону з РФ, на деяких ділянках – під напругою. Територія біля стіни буде замінована і забезпечена захисними ровами. 

Рішення хороше. Тільки потрібно ініціювати перетворення цього національного проекту в міжнародний, за участю всіх сусідів Росії.

Обнести імперію Путіна колючим дротом було б правильним кроком. Звірі повинні сидіти в клітці. 

2. Уряд починає роботу над новою Військовою доктриною. Як вказав прем'єр Арсеній Яценюк, «з чітким визначенням: хто агресор і хто є загрозою. У цій новій оборонній доктрині Росія повинна бути визнана як держава-агресор і основна держава та єдина, яке загрожує нашій територіальній цілісності і національній безпеці». 

Мої оплески – давно пора. Тільки дозвольте скромне зауваження з гальорки: все ж варто спершу розробити нову Стратегію національної безпеки і оборони, бо прийнята при Януковичу в 2012 році вже зовсім порнографічна, а потім уже братися за Військову доктрину, яка повинна спиратися на концептуальні основи, викладені в Стратегії.

Я, звичайно, не наполягаю, але так повинно бути за логікою процесу підготовки подібних документів. Треба потроху прощатися зі звичкою ставити віз попереду коня. 

3. Парламентський комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект №4262-я, який передбачає тимчасове припинення громадянства України. Це для тих, проти кого винесено вирок за злочини проти національної безпеки (позбавляти громадянства забороняє Конституція, а ось тимчасово припиняти – не проблема). 

Ось це, я розумію, хід конем. Особа без громадянства не зможе ані пости займати, ані майном розпоряджатися, навіть виборчого права позбавлена. Так вклепати всяким «регіоналам» і комуністам, тужним по Росії, по 90 років позбавлення громадянства, і питання закрите.

Говорите, вони стільки не проживуть? Ну, панове, це не наші проблеми. Нехай тужаться».

Дмитро Тимчук повідомив це сьогодні, 3 вересня, на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook» й на сайті «ІС».

dailylviv.com

До теми

14:20 4 березня 2021 р.

У Львові вшанували автора Державного Гімну

У Львові відзначили 206-ту річницю від дня народження українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла України» Михайла Вербицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу