ПАРЄ визнала неприйнятною федералізацію України

21:06 9 квітня 2014 р.


Фото: РБК-Україна

За пункт резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи про це проголосували у вівторок її 154 члени, проти – 26, утрималось – 14.

Парламентська асамблея Ради Європи визнала неприйнятною федералізацію України. Про це йде мова в пункті 9 резолюції ПАРЄ «Останні події в Україні: загрози для функціонування демократичні інститути», прийнятій на сесії ПАРЄ сьогодні, 9 квітня.

За проголосували 154 члена ПАРЄ, проти - 26, утрималось – 14. У резолюції ПАРЄ йдеться: «Асамблея наполегливо виступає проти будь-яких ідей федералізації України, так як це може значно послабити єдність і стабільність країни». 

При цьому, асамблея рекомендує українській владі розробити комплексну і всеосяжну стратегію, спрямовану на зміцнення місцевих і регіональних органів влади та децентралізацію влади. В резолюції наголошується: «Така стратегія децентралізації повинна бути заснована на принципах сильної унітарної держави з ефективною системою централізованого управління з делегуванням відповідальності і повноважень регіонам».

Водночас, відзначають в асамблеї, розкол між сходом і заходом України, що посилився останнім часом, має політичне походження. При цьому, на думку ПАРЄ, жоден з аргументів, які використовуються Російською Федерацією для виправдання своїх дій, не заснований на реальних фактах і доказах.

Також в асамблеї називають референдум щодо приєднання до Росії, що пройшов 16 березня в Криму, таким, що суперечить як кримській, так і українській Конституції, а також висловлюють занепокоєння з приводу великої концентрації російських військових на кордоні з Україною. Окрім того, в проекті асамблея висловлює стурбованість з приводу збільшення кількості обґрунтованих повідомлень про порушення прав етнічних українців та кримськотатарської меншини в Криму після приєднання до Росії.

Водночас ПАРЄ також заявляє і про численні неправдиві повідомленнях про порушення прав людини в Україні, що мають негативний вплив на міжнаціональні відносини в країні. В резолюції ПАРЄ наголошується: «Ми закликаємо всі ЗМІ утриматися від необґрунтованих повідомлень і висвітлювати події в країні та її регіонах неупереджено і за фактами. Ми закликаємо владу утриматися від будь-якої цензури у ЗМІ», - 

Нагадаємо, вчора ПАРЄ на своєму офіційному сайті розмістила проект резолюції у пункті 9 якій йшлося про неприйнятність федералізації України.

Про це повідомляє сьогодні, 9 квітня, «РБК-Україна». Натомість «Радіо Свобода» інформує в середу:

«Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. За це рішення проголосували 154 депутати, проти були 26, утрималися 14.

«Асамблея наполегливо виступає проти будь-яких ідей федералізації України, оскільки це може значно послабити єдність і стабільність країни», – йдеться в резолюції. При цьому, асамблея рекомендує українській владі розробити стратегію, спрямовану на децентралізацію влади.

Водночас, відзначають в ПАРЄ, розкол між сходом і заходом України, що посилився останнім часом, має політичне походження. При цьому, на думку ПАРЄ, жоден з аргументів, які використовуються Росією для виправдання своїх дій, не заснований на реальних фактах.

Також в асамблеї називають «референдум» щодо приєднання до Росії, що відбувся 16 березня в Криму, таким, що суперечить як кримській, так і українській Конституції, а також висловлюють занепокоєння з приводу великої концентрації російських військових на кордоні з Україною».

dailylviv.com

До теми

22:34 26 листопада 2021 р.

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії

У Львові відкрили дипломатичне представництво Вірменії. Дипломатичний офіс запрацював за рахунок розширення меж Почесного консульства Республіки Вірменія, яке розташоване в Києві.

Рубрика: Політика

21:08 25 листопада 2021 р.

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Українські спецслужби планували затримання найманців приватної військової компанії «Вагнера», але в останній момент відбувся провал цієї операції.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу