Парафії РПЦ масово переходитимуть до ПЦУ після 6 січня і 31 березня, – експерт у Львові

10:41 23 грудня 2018 р.

Масовий перехід парафій Російської православної церкви (донедавна УПЦ МП. – «ЩЛ») в Православну церкву України відбудеться після двох дат: 6 січня і 31 березня. Такий прогноз зробив Віталій Ковтун, голова правління ГО «Європейський освітньо-культурний центр», під час засідання громадського прес-центру «Вибори-2019» у Львівському прес-клубі на тему «Як томос вплине на президентську виборчу кампанію?».

- Російська православна церква традиційно завжди була з владою, - аргументує Віталій Ковтун. - Відповідно, якщо влада буде проукраїнська, яка буде творити свої символи, яка буде формувати українську політичну націю, то й і ця структура, ця організація в більшості перейде на цей бік. 

Нагадаємо, 6 січня 2019 року об'єднана Православна церква України отримає томос - указ, декрет про автокефалію. А 31 березня відбудеться перший тур виборів Президента України. 

Що керувало Петром Порошенком, коли він активізував процес об'єднання і повернення самостійності українському православ'ю, не є важливим, стверджує Віталій Ковтун. Тому що в історії так усе й працює: коли збігаються інтереси окремо взятої людини з державними інтересами, саме тоді відбувається щось дуже важливе. 

Він акцентує на тому, що ці події носять символічний характер. А символічний характер має значно більший вплив на соціально-політичну еволюцію і соціальні процеси у будь-якій країні, аніж тактичні події, аніж ресурси, які стосуються грошей чи влади. 

- У нашій історії боротьба символів проявилася на початку незалежності України, коли патріотичні сили отримали символи - прапор, герб, гімн, а партійна номенклатура отримала гроші, владу, всі ресурси, - говорить Віталій Ковтун. - Тоді ця вага була не співмірною. Минуло 27 років незалежності - і перемогли символи, державницькі символи. Хоч на початку 90-х лише три області західної України розуміли потребу своєї держави як політичного інструменту самовираження народу. Релігійне самовираження українців також має дуже важливий запит. Формується державність з сильною основою. 

Громадський активіст нагадав, що колишня Російська ісперія і теперішня Росйська Федерація завжди багато уваги приділяла символам і ніколи не шкодувала ресурсів на їх формування. 

Віталій Ковтун переконаний, що Петро Порошенко отримає суттєві політичні дивіденди на виборах і прогнозує йому додаткових три-чотири відсотки прихильників за соціологічними дослідженнями вже на кінець грудня. Це великий плюс політологам, політтехнологам президентської команди, визнає Віталій Ковтун. 

Крім того, церковні процеси можуть змінити ставлення громадян до рішення про запровадження воєнного стану у 10 областях. Багато хто тепер постфактум виправдає цей крок як засіб профілактики проти можливих провокацій з боку Росії для перешкоджання творенню Православної церкви України, вважає експерт.

З інших наслідків томосу Віталій Ковтун називає великий удар по нібито "всесильному" іміджу президента Російської Федерації Владіміра Путіна, який тепер вигадує бідкання про переслідування Російської православної церкви в Україні. 

Також Ковтун передбачає ймовірну зміну східної політики Ватикану, що орієнтована на Москву. Згодом усі процеси екуменічного діалогу Ватикану зі східним православ'ям можуть бути реалізовані в Україні.

Відповідаючи на запитання модератора засідання про вплив новообраного Президента на процес становлення Православної церкви України, Віталій Ковтун сказав: "Зараз така ситуація, що для розвитку Православної церкви в Україні найкращий розвиток подій - це друге президентство Петра Олексійовича. Він багато сил і енергії поклав на те, щоб цей процес запустити і найбільшу опіку цьому також буде надавати, швидше за все, він. Всі інші потенційні кандидати в президенти насправді мають інші пріоритети, інші завдання, інші цінності. А що буде, якщо прийде проросійський кандидат до влади? Процес церковний - незворотний. Зміниться лише його темп". 

Відеозапис засідання громадського прес-центру "Вибори-2019".
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:39 27 жовтня 2021 р.

Спорудження паркана на східному кордоні ЄС профінансують 12 країн

На початку жовтня група з 12 країн ЄС закликала Брюссель швидко розробити конкретні рішення та категоричну відповідь для боротьби з інструменталізацією нелегальної міграції та інших гібридних загроз, що постають з боку Білорусі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу