Отримувачам коштів з-за кордону причеплять ярлик «виконує функції іноземного агента»

17:41 23 січня 2014 р.


Фото: Gazeta.ua

Про це йдеться в офіційній заяві міністра юстиції Олени Лукаш.

Передусім міністр ставить у ній на сайті дорученого їй відомства до відома: «Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».

Відтак Олена Лукаш роз’яснює: «Відповідно до вказаного закону громадські об’єднання, а також відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій, які отримують кошти чи інше майно з іноземних джерел та беруть участь у політичній діяльності, яка здійснюється на території України, зобов’язані протягом 3 місяців набути статус громадського об’єднання, яке виконує функції іноземного агента, і привести найменування такого об’єднання у відповідність до вимог Закону».

Але найцікавіше – в наступному реченні заяви міністра: «Відтепер у назві громадського об’єднання, яке отримує кошти чи інше майно з іноземних джерел та бере участь у політичній діяльності, яка здійснюється на території України, має міститися словосполучення «громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента».

Далі в заяві Олена Лукаш мовиться:

«Також повідомляємо, що громадські об’єднання, які виконують функції іноземного агента і відокремлені підрозділи іноземних неурядових організацій зобов’язані щомісячно надавати до уповноваженого органу з питань реєстрації документи про персональний склад керівних органів та інформацію про обсяг коштів чи іншого майна, отриманих з іноземних джерел, про заплановані цілі їх використання та фактичне використання, про заплановані програми діяльності та фактичну діяльність.

Щокварталу відповідні громадські об’єднання та відокремлені підрозділи зобов’язані розміщувати в Інтернеті та публікувати в газеті «Голос України» чи «Урядовий кур’єр» звіт про свою діяльність.

Звертаємо Вашу увагу на те, що у разі нездійснення заходів щодо внесення змін до установчих документів і перереєстрації громадських об’єднань, які виконують функції іноземного агента, і відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій протягом 3 місяців з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» реєстраційні служби матимуть право звернутися з позовом до суду про заборону такого громадського об'єднання.

Отже, звертаємось до всіх громадських об’єднань та відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій та просимо здійснити усі передбачені Законом заходи для забезпечення своєї діяльності на території України згідно з положеннями чинного законодавства».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу