Опозиція займатиметься підривною діяльністю у Верховній Раді, – експерти

13:12 17 листопада 2014 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Опозиційній блок у Верховній Раді на початках буде пасивним і очікуватиме свого часу. Про це під час прес-конференції на тему «Уроки виборів до Верховної Ради-2014: для переможців і переможених» повідомив політолог Тарас Радь.

- На початках вони будуть виконувати пасивну роль і поводитися не так радикально, як поводилися в попередній Верховній Раді. Вони просто чекатимуть на свій час, коли маятник хитнеться в іншій бік. Тепер від них мало що залежить. А залежить від того, наскільки ефективно працюватиме нова влада. Якщо вона дасть сумніви щодо ефективності чи дасть тріщину, то це, безумовно, зіграє їм на руку. І це можна вважати початком повернення, фактично реваншем. Їм залишається очікувати, бо впливати на рішення вони не можуть, - каже політолог.

За його словами, опозиціонери будуть робити заяви та вести підривну діяльність у коаліції. Але Тарас Радь дуже сподівається, що явища «тушок» уже не буде. Бо якщо воно знову відродиться, то це вже - шлях безнадії.
- До цього просто не можна повертатися. Якщо ми цю крапку неповернення не пройшли, то ми ще довго будемо блукати і говорити про оптимістичні події буде важко, - каже Тарас Радь.  

Він також вважає, що "Опозиційний блок" набере до 70 депутатів, і вони не матимуть суттєвого слова при голосуванні.

На думку експерта та громадського діяча Володимира Квурта, "Опозиційний блок" зараз витягне перелік системи ліберальних цінностей і методично буде озвучувати проблеми з цими цінностями у сесійній залі.

У такий спосіб вони будуть здобувати довіру і будувати якусь базу своїх майбутніх політичних перемог.
- Дивіться, що відбувалося останнім часом: злодії здобували механізми і захисту, і влади. Але користалися вони ними по-злодійськи. Порядній людині набагато важче захистити свої права в суді, ніж людині, яка гребує моральними цінностями, людськими засадами. Вони прекрасно розуміють свою місію.

Фізично змінити нічого у ВР вони не можуть, проголосувати не можуть. Отже вони будуть тільки говорити: дивіться, яка біда, як зубожіє наше населення. І це правда. За неповний рік населення стало вдвічі бідніше, подивіться, як падають соціальні стандарти, як вмирають мирні жителі – і вони будуть говорити правду. Тому, якщо їм не буде дана гідна відсіч у готовності змінювати країну, то вони знов отримають шанс прийти до влади, щонайменше, на тій території, яку вони представляють зараз, - вважає Володимир Квурт.

Водночас керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак вважає, що опозиційні партій не просто так потрапили до Ради, їх туди обрали громадяни України.
- У нас є дуже велика частина людей, які все ще хочуть назад. І в них залишився один-єдиний шанс – оцей "Опозиційний блок", - каже соціолог.

За її словами, якщо ми вважаємо, що ця партія є антидержавницькою і не допустимо її до влади, то цей прошарок населення не буде мати право голову. Не матиме майданчика, де висловлюватиме свою позицію, то їм залишиться тільки – майдан. Отож, антидержавницька опозиція зараз буде, але від виборів до виборів її має ставати все менше.
 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:05 8 серпня 2022 р.

17 районних і міських партоб'єднань СДПН хотіли виключити Шредера з партії за дружбу з Путіним

Але спеціальна комісія Соціал-демократичної партії Німеччини у Ганновері не побачила приводів для винесення осуду чи виключення з партії Ґергарда Шредера через його роботу в російських держконцернах і дружбу з Путіним.

Рубрика: Політика

19:24 7 серпня 2022 р.

Як російські мільярдери Ротенберги обходять британські санкції

Із зобов'язання усім компаніям розкривати справжніх власників влада Великобританії зробила виняток для фірм категорії ELP. Таку фірму і створили російські мільярдери, з'ясували BBC та Finance Uncovered.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу