Неефективна коаліція поховає Україну, – соціолог

16:04 17 листопада 2014 р.

Якщо подивитися на текст коаліційної угоди, то зрозуміло, що така коаліція довго не проживе.

Таку думку сьогодні, 17 листопада, озвучив політолог Тарас Радь на засіданні Львівського прес-клубу "Уроки виборів до Верховної Ради-2014: для переможців і переможених".

- Якщо дивитися саму угоду, то там фігурують 2015-2016 роки, поділені на півріччя та квартали. Але ми маємо досвід попередніх коаліцій, їх у нас було вже сім, і вони більше, ніж 2 роки, не існували і десь уже на середині періоду своєї робити показували ознаки кризи і конфлікту.

Тому, якщо ця коаліція не почне швидкими і форсуючими темпами реалізовувати ті речі, які вони декларують, ця коаліція припинить своє існування раніше, ніж вони собі це задумали, - каже політолог.

Водночас він зауважив, що хоча всі речі, які записані в коаліційній угоді, записані гарно, але вони дуже складні і непопулярні. І якщо їх виконувати, то виборці відвернуться від депутатів. 

Керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак з цим не погоджується. За її словами, "Соціоінформ" проводив опитування на тему «Що може спонукати знов вийти на Майдан». На першому місці був фактор - «корупція влади», на другому – «відсутність ефективної роботи влади». І тільки на третьому – "економічний фактор", тобто подальше зубожіння людей.

- Страшний сон нашого суспільства – це повторення того, що відбулося після Помаранчевої революції 2004 року. Якщо ця коаліція не буде швидко і ефективно сформована, то ми втратимо останній бастіон. Тому що держава існує доти, доки в цю державу вірить народ. Якщо наші політики не зможуть зробити це вчасно, то люди розчаруються в самій державі. І це вже буде дуже серйозний фактор існування нашої держави, - каже соціолог.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:37 17 серпня 2022 р.

У Львові використають усі заходи безпеки для зустрічі Зеленського, Ердогана і Гутерреша

У четвер, 18 серпня, президент Володимир Зеленський зустрінеться у Львові з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і генсеком ООН Антоніо Гутеррешем.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу