Названо трійки перших і останніх нардепів-законотворців Львівщини

19:02 27 квітня 2016 р.

Фото до новини

З 27 листопада 2014 до 31 березня 2016 року депутати Верховної Ради, Президент та уряд підготували 6166 законодавчих актів. З них 5633 належать депутатам, 445 – уряду, 88 – Президенту. Але чинності набули лише 1044. З них з депутатських ініціатив – 14%.

Про це сьогодні, 27 квітня, під час публічної дискусії на тему «Проблеми Львівщини у законотворчій діяльності депутатів-мажоритарників», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі “ОПОРА Тарас Радь.

- Депутатський корпус є найменш ефективним у законотворчій діяльності. ККД їхньої законотворчої діяльності дуже низький, - констатує він.

За словами аналітика, мажоритарники зі Львівщини долучалися до розроблення 329 законопроектів.

- Це не означає, що вони є ініціаторами цих законодавчих ініціатив, - зауважив він.

Також депутати зі Львівщини за півтора року свого депутатства висунули  66 законопроектів, які стосуються області чи їхнього округу. З них тільки 5 набули чинності.

- Найбільша кількість законодавчих ініціатив стосується вугільної промисловості, нафти та газу, децентралізації транскордонного руху, лісового господарства та туризму – каже Тарас Радь.

У першу трійку найбільш активних законотворців серед дванадцяти депутатів-мажоритарників Львівської області входять Володимир Парасюк, Оксана Юринець та Ярослав Дубневич.

- Вони є першими увесь час, тут прізвища не змінюються. А ось Андрій Кіт, Андрій Лопушанський та Тарас Батенко традиційно плентаються у хвості, - констатує він.

За його словами, більшість депутатів є співавторами. А це може означати, що депутат міг і не читати того законопроекту, який він підписав.
- Наприклад, Ірина Подоляк курує культуру. Це означає, що якщо законопроект пройшов експертизу цієї депутатки, то фракція «Самопоміч» орієнтується на її висновок. Якщо вона підтримала, отже підтримують й інші, - пояснює аналітик.

Більше інформації про львівських народних депутатів та результати їхньої роботи можна побачити на сайтах http://rada.oporaua.org/ , http://opendata.rada.gov.ua/ та https://rada4you.org/


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів