НАТО занепокоєне тиском Росії на Україну

19:08 14 грудня 2013 р.

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив велику стурбованість ситуацією в Україні. Він закликав уряд у Києві уникати насилля й вести діалог із опозицією, а Росії порадив припинити тиск на Україну.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав уряд у Києві гарантувати дотримання демократичних прав і свобод людей, щоб уникнути нової хвилі насилля. "Я закликаю український уряд дотримуватися таких основних демократичних прав, як свобода висловлення думки та свобода зібрань. Ми очікуємо на те, що уряд у Києві вестиме конструктивний діалог із опозицією з метою досягти мирного вирішення", - сказав Расмуссен у інтерв'ю німецькій газеті Die Welt, що вийшла друком у суботу, 14 грудня.

Окрім того, він закликав усі сторони конфлікту не вдаватися до насильницьких дій: "НАТО вкрай занепокоєний вибухами насилля в нашій країні-партнерці Україні. Ми очікуємо, що всі сторони відмовляться від насилля".

Також генеральний секретар НАТО висловив чітке послання на адресу Росії - припинити тиск на Україну: "На моє переконання, Україна без зовнішнього тиску повинна мати змогу надалі вирішувати, до якого безпекового союзу вона хоче належати". Політик нагадав, що протягом минулих років Україна займала нейтральну позицію.

Андерс Фог Расмуссен нагадав, що НАТО та Україна підтримують інтенсивні партнерські відносини, а в 1999 році Україна як член ОБСЄ підписала Хартію європейської безпеки. Згідно з цим документом, усі держави можуть вільно вирішувати, до яких безпекових союзів вони хочуть приєднуватися.

Щоб обговорити політичну кризу в Україні, у Брюсселі зустрінуться Верховна представниця Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрин Ештон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Зустріч відбудеться в понеділок, 16 грудня, повідомляє агенція dpa. Напередодні російські політики різко розкритикували участь Євросоюзу у врегулюванні політичної кризи в Україні, назвавши це втручанням у внутрішні справи держави.

Про це повідомляє DW.

dailylviv.com

До теми

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу