НАТО побачив, як Росія використовує військову силу проти Грузії та України | Новини Львова

НАТО побачив, як Росія використовує військову силу проти Грузії та України

22:06 8 червня 2020 р.

  • 1

Найкращий спосіб запобігти конфлікту – викорінити будь-які сумніви у тому, що НАТО готове захищати своїх союзників, - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 8 червня.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 8 червня заявив, що альянс із 30 країн-учасниць має «залишатися сильним у військовому відношенні, бути більш згуртованим – в політичному», щоб захищати демократію і загальну безпеку.

У промові про бачення НАТО-2030 Столтенберґ заявив, що Росія «нестримно продовжує свою військову діяльність», Китай «міняє глобальний баланс сил, посилює гонку за економічну і технологічну перевагу, збільшує загрози для відкритих товариств та персональних свобод і посилює конкуренцію за наші цінності і наш спосіб життя».

«Вони (Китай – ред.) щораз більше працюють із Росією. Це має наслідки в контексті безпеки для союзників НАТО, і тому нам потрібно реагувати на це, вирішувати це, і потрібно робити це шляхом зміцнення політичних позицій НАТО», – сказав Столтенберґ.

Столтенберґ закликав союзників продовжувати вкладати кошти в свої збройні сили, використовувати альянс як форум для обговорення та, де необхідно, – дій; більш тісно співпрацювати з «однодумцями», такими як Австралія, Японія, Нова Зеландія, Південна Корея, для «захисту глобальних правил та інститутів, які захищали нас протягом десятиліть».

Генсекретар НАТО повторив свою позицію, що пандемія коронавірусу лише посилила напругу в сфері безпеки. У квітні Столтенберґ вже заявляв, що альянс не повинен допустити, щоб коронавірус став загрозою безпеці, і попередив, що Росія і терористичні угруповання можуть спробувати використовувати ситуацію для ворожих дій.

Цю заяву Єнс Столтенберґ зробив після того, як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запропонував НАТО зупинити військові навчання на час дії пандемії, на що генсекретар заявив, що навчання мають оборонний характер. Цими днями якраз у Польщі та в Балтійському морі тривають два військових вишколи з участю партнерів НАТО.

Відповідаючи на запитання про повідомлення у медіа, що президент Дональд Трамп хоче часткового виведення американських військ із баз у Німеччині, Столтенберг сказав: «Я не можу коментувати спекуляції у медіа, але ми постійно радимось зі США та іншими союзниками про розподіл сил у Європі». Він заявив, що у низці європейських країн присутність американських сил зросла, зокрема, у Польщі, країнах Балтії, Румунії, зокрема, збільшилась військово–морська присутність США в Іспанії та Норвегії. Також Америка надає більше обладнання й тренувань. «Зараз ми робимо разом більше, ніж за останні багато років і, власне, посилили співпрацю», – наголосив генсек Альянсу.

Також генсек НАТО виклав основні напрямки розвитку Альянсу до 2030 року. В його баченні «НАТО-2030» – це не перезапуск організації, а посилення військового та політичного аспекту. Росія продовжує свою військову активність, пропаганду і дезінформацію; зростання впливу й економічної потужності Китаю, що несе зміни у розстановці сил у світі; а також терористичні організації – це головні виклики для країн-союзників, заявив Столтенберг.

Єнс Столтенберґ також сказав таке: «Ми побачили, як Росія використовує військову силу проти своїх сусідів – Грузії та України, інвестує у нові військові сили, включно з ядерними».... «Найкращий спосіб запобігти конфлікту – викорінити будь-які сумніви у тому, що НАТО готове захищати своїх союзників».

Про це розповів Голос Америки

Коронавірусна криза - найглибша після Другої світової війни, - Світовий банк.

Коментарі(1)

Перехожий

14:46 09 червня 2020 р.

Відповісти

Срати хотіла Москва на той альянс НАТО с великої вежі багато разів бо цей боягузливий військовий блок сам обісрався по вуха і так і ходить обісраний починаючи ще з Карабахської війни і потім через Чеченські війни та Придністровську війну в Молдові. Напевно саме через це той пан не згадує про дії росіян щодо Карабаху й Чечні й Молдови - бо обісралися ... В Чечні росіяни знищили від 250 до 350 тисяч цивільних й зокрема килимовими авіабомбардуваннями поселень в яких бойовиків не було й близько. Росіяни навмисно не встановлюють точну кількість вбитих в Чечні аби не нести відповідальність за те - хто коли як загинув ... НАТО попустило Москві масові вбивста цивільного населення в Чеченській Республіці Ічкерія ... НАТО не спромоглося примусити Москву вивести військо з молдовського Придністров'я у 2000 році як це було обумовлено міжнародною Угодою ...НАТО попускає Москві участь у війні в Карабаху ... Ці недолугі дії НАТО і призвели до агресивних гибридних дій росіян в Грузії та в Україні, в Сирії та у Венесуелі й Лівії тощо ... Блок НАТО не спроможний забезпечити глобальну безпеку в світі - сьогодні це факт, на жаль ... І це боягузство європейців призведе до Третьої світової війни адже Москві втрачати вже нічого ... Під загрозою окупації Білорусь-Латвія-Литва-Естонія і НАТО вкотре висловить глибокі схвильованість та занепокоєність - ті самі "глибокі схвильованість та занепокоєність" з якими громадяни України гинуть шостий рік захищаючи Україну від агресії Москви ...

До теми

15:42 13 липня 2020 р.

У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату, - голова ЛОДА

Голова Львівської ОДА Максим Козицький зазначив, що несанкціоноване будівництво у райцентрі мають перевіряти правоохоронні та контролюючі органи.

Рубрика: Політика

13:34 13 липня 2020 р.

Офіцер Тарас Матвіїв посмертно став Героєм України

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» молодшому лейтенанту Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.​

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу