НАТО побачив, як Росія використовує військову силу проти Грузії та України

22:06 8 червня 2020 р.

Найкращий спосіб запобігти конфлікту – викорінити будь-які сумніви у тому, що НАТО готове захищати своїх союзників, - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 8 червня.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 8 червня заявив, що альянс із 30 країн-учасниць має «залишатися сильним у військовому відношенні, бути більш згуртованим – в політичному», щоб захищати демократію і загальну безпеку.

У промові про бачення НАТО-2030 Столтенберґ заявив, що Росія «нестримно продовжує свою військову діяльність», Китай «міняє глобальний баланс сил, посилює гонку за економічну і технологічну перевагу, збільшує загрози для відкритих товариств та персональних свобод і посилює конкуренцію за наші цінності і наш спосіб життя».

«Вони (Китай – ред.) щораз більше працюють із Росією. Це має наслідки в контексті безпеки для союзників НАТО, і тому нам потрібно реагувати на це, вирішувати це, і потрібно робити це шляхом зміцнення політичних позицій НАТО», – сказав Столтенберґ.

Столтенберґ закликав союзників продовжувати вкладати кошти в свої збройні сили, використовувати альянс як форум для обговорення та, де необхідно, – дій; більш тісно співпрацювати з «однодумцями», такими як Австралія, Японія, Нова Зеландія, Південна Корея, для «захисту глобальних правил та інститутів, які захищали нас протягом десятиліть».

Генсекретар НАТО повторив свою позицію, що пандемія коронавірусу лише посилила напругу в сфері безпеки. У квітні Столтенберґ вже заявляв, що альянс не повинен допустити, щоб коронавірус став загрозою безпеці, і попередив, що Росія і терористичні угруповання можуть спробувати використовувати ситуацію для ворожих дій.

Цю заяву Єнс Столтенберґ зробив після того, як міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запропонував НАТО зупинити військові навчання на час дії пандемії, на що генсекретар заявив, що навчання мають оборонний характер. Цими днями якраз у Польщі та в Балтійському морі тривають два військових вишколи з участю партнерів НАТО.

Відповідаючи на запитання про повідомлення у медіа, що президент Дональд Трамп хоче часткового виведення американських військ із баз у Німеччині, Столтенберг сказав: «Я не можу коментувати спекуляції у медіа, але ми постійно радимось зі США та іншими союзниками про розподіл сил у Європі». Він заявив, що у низці європейських країн присутність американських сил зросла, зокрема, у Польщі, країнах Балтії, Румунії, зокрема, збільшилась військово–морська присутність США в Іспанії та Норвегії. Також Америка надає більше обладнання й тренувань. «Зараз ми робимо разом більше, ніж за останні багато років і, власне, посилили співпрацю», – наголосив генсек Альянсу.

Також генсек НАТО виклав основні напрямки розвитку Альянсу до 2030 року. В його баченні «НАТО-2030» – це не перезапуск організації, а посилення військового та політичного аспекту. Росія продовжує свою військову активність, пропаганду і дезінформацію; зростання впливу й економічної потужності Китаю, що несе зміни у розстановці сил у світі; а також терористичні організації – це головні виклики для країн-союзників, заявив Столтенберг.

Єнс Столтенберґ також сказав таке: «Ми побачили, як Росія використовує військову силу проти своїх сусідів – Грузії та України, інвестує у нові військові сили, включно з ядерними».... «Найкращий спосіб запобігти конфлікту – викорінити будь-які сумніви у тому, що НАТО готове захищати своїх союзників».

Про це розповів Голос Америки

Коронавірусна криза - найглибша після Другої світової війни, - Світовий банк.

До теми

22:40 10 серпня 2022 р.

Президент нагородив орденом командира 103-ї окремої бригади Сил тероборони Валерія Курка

Президент України нагородив орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня командира 103-ї окремо бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України полковника Валерія Курка.

Рубрика: Політика

10:46 10 серпня 2022 р.

Площу Ринок у Львові завалили російським металобрухтом

Сьогодні уночі, 10 серпня, на площі Ринок у Львові почали монтувати виставку російської військової техніки, яку знищили Збройні Сили України. Виставка має назву ««Вистоїмо, переможемо!».

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу