Наші Збройні Сили повертаються до чотирикутної зірки Української галицької армії (відео)

16:05 27 липня 2015 р.


Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Десантники 95-ї аеромобільної бригади вже тестують нову форму української армії.

Сьогодні, 27 липня, Президент Петро Порошенко зустрівся з «волонтерським десантом» міністерства оборони України. Волонтери представили Главі держави свої досягнення у забезпеченні війська, зокрема, у реформуванні речового забезпечення та нової військової форми.

Президент наголосив, що реформа речового забезпечення має забезпечити бійців всім необхідним і, передусім, працювати на збереження їх життя. «Зберегти життя і здоров’я наших захисників – це головне. Кожен боєць Збройних Сил має бути повністю забезпечений всім необхідним для ведення бою і у побуті на передовій. Я ставлю перед вами не якесь надзавдання – це необхідність. Тут ваш передній край захисту країни», – наголосив Президент.

«Українська армія має відрізнятися. Кожен має побачити, що Україна має абсолютно нову, іншу, боєздатну, з високим бойовим духом, патріотичну, професійну армію, одну з найсильніших армій на континенті», – заявив Петро Порошенко, відзначивши роль у цьому нової форми.

Президент зауважив, що йому сподобалися ініціативи відійти від досвіду радянської армії. «Нам треба запроваджувати свої нові українські традиції, в тому числі – і нові українські звання. Заміна «молодшого лейтенанта» на «хорунжого» повністю відповідає українським традиціям і структурі військових звань країн НАТО», – сказав Президент.

Також Президент висловився за запровадження звання «бригадного генерала»: «Подивіться, які командири бригад у нас зараз воюють на лінії фронту. Вони стали насправді батьком для солдат, справжнім прикладом героїзму української армії. Думаю, що українські командири бригад давно заслужили перейти від звання «полковника» до звання «бригадного генерала».

Відтак Президент запропонував підготувати відповідні пропозиції змін до законодавства. За словами Глави держави, це також «потужний соціальний ліфт, мотивація, щоб нові командири, які себе проявили не тільки і не стільки у кабінетах, а на полі бою, отримали справжні генеральські звання».

Глава держави високо оцінив роботу «волонтерського десанту» у Міністерстві оборони: «За допомогою волонтерів лише за кілька місяців зроблено те, чого у військовому відомстві не могли за всі попередні роки: впроваджено стандарти НАТО у речовому забезпеченні, а також нові технічні умови для забезпечення Збройних сил України. За короткий термін з Міністерством оборони ви досягли відчутного прогресу», – сказав Президент, звертаючись до волонтерів.

Президент особливо подякував волонтерам за впровадження електронних закупівель та комп’ютерних технологій у роботу Міністерства, зокрема, комп’ютерізацію медичного забезпечення військових: «Зараз українське суспільство може побачити, як ефективно використовуються кошти збільшеного військового бюджету, коли країна віддає останнє, щоб забезпечити надійний захист і оборону. Наскільки ретельно це організовано і прозоро демонструється використання коштів. Впевнений в тому, що цей досвід має бути використаний і в інших міністерствах країни», – зазначив Глава держави.

Президент висловив впевненість, що нова система забезпечення покладе край корупції у Збройних силах, та підкреслив, що як Головнокомандувач й надалі підтримуватиме заходи, спрямовані на поліпшення забезпечення військовослужбовців. Під час презентації керівники робочих груп продемонстрували Президенту нові зразки повсякденної, парадно-вихідної форми військовослужбовців, єдиний бойовий комплект польової форми та спорядження, знаки розрізнення. Розробка нової форми тривала 4 місяці, основна частина комплектів виготовлена в Україні, дещо – з іноземних матеріалів.

Серед змін – запровадження нових кольорів форми для різних видів військ, нового камуфляжу. При розробці повсякденної, польової форми увага зверталася на забезпечення зручності та мобільності військовослужбовців.

У новій формі відмовилися від п’ятикутної зірки і повернулись до чотирикутної, яка використовувалась в Українській галицькій армії. Також запроваджено окремий колір кітеля для спецвійськ.

Крім реформи речового забезпечення і закупівель, Главі держави також було презентовано напрацювання реформ у напрямках: продовольчого та харчового забезпечення, програма реформування військової медицини, автоматизації заходів з евакуації поранених і надання допомоги, забезпечення військових житлом. У заході також взяли участь міністр оборони України – генерал-полковник Степан Полторак, начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко, радник Президента України Юрій Бірюков, перший заступник Глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. Глава держави також ознайомився з медичним евакуаційним транспортом на базі автомобілю «Saxon».

Про це повідомили сьогодні, 27 липня, на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України. Натомість на телевізійному «5 каналі» розповіли в понеділок:

«Волонтерський десант» міністерства оборони презентував керівництву держави нові розробки на потреби української армії 

Ці винаходи є результатом впровадження реформ у відомстві. З-поміж іншого, військових мають намір одягнути в нову форму – «Варан». Нині цей одяг тестують, зокрема, бійці 95-ї аеромобільної бригади.

Усі елементи форми вітчизняного виробництва, вона наближена до стандартів НАТО. За словами представника Міноборони, кожен військовослужбовець може змінювати одяг залежно від потреб. Керівник робочої групи з реформування системи забезпечення Міноборони Костянтин Лесник повідомив:

«Важливий момент – при розробці шолома ми повинні розуміти, як на нього повинен кріпитися прилад нічного бачення, ми працюємо комплексно. Модульна система – ми просто показали, що всі підсумки можуть бути навішені там, де бійцеві зручно.

Система захисту – у нас персональні окуляри захисні, які постійно використовуються, велика маска. При русі на техніці або при обстрілі може одягатися. Бронежилет – модульна система – людина в залежності від завдань може полегшувати, доповнювати себе».

Про це повідомили сьогодні, 27 липня, на телевізійному «5 каналі».

dailylviv.com

До теми

20:53 1 грудня 2021 р.

Захисти Україну - зупини переворот: трансляція з Києва (відео)

Організатори акції в Києві озвучили вимогу відставки президента Зеленського. Також вимагають звільнити голову Офісу президента Єрмака, заступника секретаря РНБО Демченка та провести перевибори до Верховної Ради

Рубрика: Політика

13:19 1 грудня 2021 р.

Скільки коштує українським телеканалам глядач

Зазвичай медіа-бізнес ‒ це конвертація уваги аудиторії в доходи від рекламних контрактів. Експерти Центру журналістики Київської школи економіки та компанії YouControl у спільному дослідженні проаналізували, скільки грошей витрачають власники провідних українських телеканалів на 0,01 пункту рейтингу.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу