Народне віче закликало владу до переговорів

22:46 22 грудня 2013 р.


Фото: radiosvoboda.org

У разі відмови від них Євромайдан буде продовжувати мирні протести та закликати громадян України відстоювати свої права та свободи.

Учасники Народного віче, яке відбулося сьогодні, 22 грудня, на Майдані Незалежності у Києві, оголосили Маніфест із закликом до влади розпочати переговори. У ньому вони пропонують:

«Ми, представники громадянського суспільства України,

Усвідомлюючи свою відповідальність перед нашими нащадками,

Будучи занепокоєними раптовою зупинкою європейської інтеграції України,

Засуджуючи застосування сили з боку спецпідрозділів МВС України проти мирних протестуючих,

Не маючи сумнівів у тому, що подальша конфронтація та ескалація конфлікту ставить під загрозу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України,

Будучи переконаними, що вихід з глухого кута, в якому опинилася країна, неможливий зусиллями виключно політиків, без активної участі громадянського суспільства,

ЗАКЛИКАЄМО владу та опозицію розпочати публічні переговори (з прямою трансляцією в телеефірі) з рівним представництвом наступних сторін:

влада;

опозиція;

громадськість.

Представники міжнародної спільноти мають бути запрошені до участі у них в якості спостерігачів.

Мета переговорів - вирішення системної кризи в Україні.

Передумовами для проведення таких переговорів є:

Звільнення усіх учасників акцій протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р., та закриття всіх порушених кримінальних та адміністративних справ проти них, як у Києві, так і в регіонах України.

Звільнення та притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, діяльність або бездіяльність яких призвела до застосування сили до учасників мирних протестів, які розпочалися 21 листопада 2013 р., у тому числі Міністра внутрішніх         справ В. Захарченка, начальника головного управління МВС у м. Києві та керівників спецпідрозділів МВС, які були задіяні у вищевказаних подіях. Притягнення до персональної відповідальності службовців особового складу спецпідрозділів МВС, які зловживали застосуванням спеціальних засобів та використовували силу до учасників мирних протестів з 21 листопада 2013 р., як у м. Київ, так і в регіонах України.

Негайне припинення репресій проти учасників мирних акцій, які відбуваються з 21 листопада 2013 р. на всій території України, та осіб, які відмовилися від виконання злочинних наказів, а також публічне надання гарантій їхнього незастосування в майбутньому.         

Повернення з Києва спецпідрозділів та інших службовців МВС у місця їхньої постійної дислокації.

Нашою позицією з якою ми йдемо на переговори є:

Відставка Кабінету Міністрів України та звільнення керівників Апарату РНБО.

Призначення технічного Кабінету Міністрів України з авторитетних фахівців, не причетних до будь-яких політичних партій та олігархічних груп.

Підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Призначення нового Генерального прокурора України.

Відставка Президента України, розпуск Верховної Ради України та призначення дострокових виборів.

Прийняття нової Конституції України в установчий спосіб, з парламентською формою правління.

Заявляємо, що у випадку відмови від переговорів у запропонованому форматі, будемо продовжувати мирні протести та закликатимемо громадян України відстоювати свої права та свободи.

Цей Маніфест прийнято 18 грудня 2013 року, він є відкритим для приєднання всіма організаціями громадянського суспільства та громадянами України, які поділяють його зміст».

Про це повідомляє сьогодні, 22 грудня, «iPress.ua».

Як інформував «Щоденний Львів», Євромайдан трансформувався в Народне об'єднання «Майдан», натомість громада Львова звернулася 22 грудня до новоствореного об’єднання «Майдан» із пропозицією провести референдум щодо дострокового припинення повноважень та дострокового переобрання Президента України й повноважень уряду.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу