Найбільші порушення в округах, що розташовані у Львові, – спостерігачі

16:54 13 жовтня 2014 р.


Фото: siver.com.ua

Громадянська мережа «Опора» провела спостереження у 12 виборчих округах Львівщини. Найбільш закритими виявились ті округи, що є у місті Львові, оскільки в регіонах не було проблем із допущенням спостерігачів до процесу.

Про це повідомили сьогодні на прес-конференції у Львівському прес-клубі представники організації Наталія Радиш та Ірина Швець .За їхніми словами, найскладнішим округом виявився № 115, де не хотіли допускати спостерігачів і пояснили, що це та комісія, де є чималі внутрішні конфлікти.

За результатами «Опори», формування дільничних комісій на виборчих округах Львівщини відбулось не без порушень.
«Ми сподівались, що цього року на виборчих округах пройде все спокійніше, ніж 2012, але сподівання не виправдались», - заявили представники.  Більшість подань від кандидатів було в останні дні і навіть в останні години. Це є незручно для комісій, оскільки потрібно все підрахувати для жеребкування наступного дня. Також не завжди подання вносили особи, які мають на це право. Наприклад, коли подання від кандидата вносила уповноважена особа партії, а це суперечить законодавству.

Ще однією проблемою є подання заяв так званих «кандидатів-двійників» . Тобто це особи, які йдуть у поданнях від різних партій чи кандидатів.  За законодавством, вони мали б автоматично бути викинуті з жеребкування, проте різні дільниці вирішили це питання-по своєму.
Процедура жеребкування та визначення керівних посад відбувалась по-різному. За словами Наталії Радиш, на внесення даних і роздрукування потрібні 1-2хвилини, але деякі комісії вирішили зробити технічну перерву на годину чи навіть на добу. Відповідно це було порушенням, оскільки процес має проходити безперервно.

Зрештою, у підсумку представництво у ДВК Львівщини отримали три фракції: партія «Удар» - це 99, 58%, потім фракція ВО «Батьківщина» – 99,53% та фракція ВО «Свобода» – 99,16%.  Не подавала заявки у жодну з комісій «Партія регіонів».

Представництво у загальнодержавному окрузі отримали партії:  «Народний фронт» (85,69%), ВО «Батьківщина» (84,71%), Радикальна партія Олега Ляшка (83,45%), «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)» (81,86%), Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» (81,30%), ВО «Свобода» (77,05%), Блок Петра Порошенка (74,05%), «Самопоміч» (73,91%).

Довідка
Громадянська мережа «Опора» - це неурядова, позапартійна і фінансова незалежна всеукраїнська мережа активістів, створена у 2005 році. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.

Мар’яна Голуб’як

dailylviv.com

До теми

17:10 22 квітня 2021 р.

ЛМР оновлює структуру, але не називає чисельність працівників і їхні зарплати

Департамент міської мобільності стане департаментом міської мобільності та вуличної інфраструктури, а управління транспорту – управлінням міської мобільності.

Рубрика: Політика

14:32 22 квітня 2021 р.

Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутатки, - з круглого столу у Львові

Партійні квоти не гарантують потрапляння кандидатки в депутати. А застава, яку вносять кандидати і кандидатки, не є перепоною для участі жінок у виборах в органи місцевого самоврядування.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу