Найбільші порушення в округах, що розташовані у Львові, – спостерігачі

16:54 13 жовтня 2014 р.


Фото: siver.com.ua

Громадянська мережа «Опора» провела спостереження у 12 виборчих округах Львівщини. Найбільш закритими виявились ті округи, що є у місті Львові, оскільки в регіонах не було проблем із допущенням спостерігачів до процесу.

Про це повідомили сьогодні на прес-конференції у Львівському прес-клубі представники організації Наталія Радиш та Ірина Швець .За їхніми словами, найскладнішим округом виявився № 115, де не хотіли допускати спостерігачів і пояснили, що це та комісія, де є чималі внутрішні конфлікти.

За результатами «Опори», формування дільничних комісій на виборчих округах Львівщини відбулось не без порушень.
«Ми сподівались, що цього року на виборчих округах пройде все спокійніше, ніж 2012, але сподівання не виправдались», - заявили представники.  Більшість подань від кандидатів було в останні дні і навіть в останні години. Це є незручно для комісій, оскільки потрібно все підрахувати для жеребкування наступного дня. Також не завжди подання вносили особи, які мають на це право. Наприклад, коли подання від кандидата вносила уповноважена особа партії, а це суперечить законодавству.

Ще однією проблемою є подання заяв так званих «кандидатів-двійників» . Тобто це особи, які йдуть у поданнях від різних партій чи кандидатів.  За законодавством, вони мали б автоматично бути викинуті з жеребкування, проте різні дільниці вирішили це питання-по своєму.
Процедура жеребкування та визначення керівних посад відбувалась по-різному. За словами Наталії Радиш, на внесення даних і роздрукування потрібні 1-2хвилини, але деякі комісії вирішили зробити технічну перерву на годину чи навіть на добу. Відповідно це було порушенням, оскільки процес має проходити безперервно.

Зрештою, у підсумку представництво у ДВК Львівщини отримали три фракції: партія «Удар» - це 99, 58%, потім фракція ВО «Батьківщина» – 99,53% та фракція ВО «Свобода» – 99,16%.  Не подавала заявки у жодну з комісій «Партія регіонів».

Представництво у загальнодержавному окрузі отримали партії:  «Народний фронт» (85,69%), ВО «Батьківщина» (84,71%), Радикальна партія Олега Ляшка (83,45%), «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)» (81,86%), Всеукраїнське аграрне об’єднання «Заступ» (81,30%), ВО «Свобода» (77,05%), Блок Петра Порошенка (74,05%), «Самопоміч» (73,91%).

Довідка
Громадянська мережа «Опора» - це неурядова, позапартійна і фінансова незалежна всеукраїнська мережа активістів, створена у 2005 році. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.

Мар’яна Голуб’як

dailylviv.com

До теми

23:20 22 вересня 2020 р.

У райрадах на Львівщині скоротять більше половини працівників

У райрадах на Львівщині скоротять 50-60% працівників. Про це повідомив керівник обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда. Усе через проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

Рубрика: Політика

20:04 22 вересня 2020 р.

ОПЗЖ на Львівщині боїться оприлюднювати списки

21 вересня у Львові мала відбутися партійна конференція Львівської регіональної організації «Опозиційна платформа - За життя» з висунення кандидатів до місцевих рад. Виконавши умови попередньої акредитації, представниці видання «Точка ОПОРИ», відмовили в участі у заході через карантинні обмеження.

Рубрика: Політика

17:47 22 вересня 2020 р.

У Львівській обласній прокуратурі представили заступників прокурора

Керівник Львівської обласної прокуратури Антон Войтенко у вівторок, 22 вересня, представив колективу першого заступника Романа Павленка та заступника – Миколу Друзюка.

Рубрика: Політика

12:17 22 вересня 2020 р.

На Львівщині депутати обурилися нефінансуванням з Києва на боротьбу з Covid-19 (відео)

Під час засідання сесії Львівської обласної ради кілька депутатів прийняте рішення про незадовільну роботу Уряду щодо використання антиковідного фонду.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу