На виборчих дільницях Львівщини не дотримують протиепідемічних заходів

16:02 25 жовтня 2020 р.

Сім порушень карантину зафіксували представники Львівської організації «Комітет виборців України».

«За результатами спостереження станом на 15:00 представники Львівської організації «Комітет виборців України» не фіксують масштабних та системних порушень в області. Винятком є ситуація з дотриманням протиепідемічних заходів під час голосування в умовах пандемії COVID19», - зазначає Микола Бучин, координатор програми спостереження Львівської організації «Комітет виборців України». 

На більшості виборчих дільниць спостерігачі КВУ фіксують великі черги. В окремих випадках вони стають слабоконтрольованими та провокують виборців на конфлікти (до прикладу, Франківський район, ДВК 462054). Крім того, черги призводять до того, що в окремих випадках виборці голосують поза межами кабінки (Залізничний  район, ДВК 461914).

Водночас такі черги зумовлені не стільки активністю виборців Львівщини, адже на рівні Львівської області орієнтовна явка виборців станом на 13.00 год. – 11-12 %, скільки складністю процесу голосування та необізнаністю всіх учасників виборчого процесу з цією новою складною процедурою.

Також зафіксовано випадки, коли на виборчих бюлетенях до Львівської обласної ради не вказані номери дільниць (ДВК №461251, ДВК №462111), та спроби видачі бюлетеня без печатки комісії (ДВК №461866).

Спостерігачі КВУ продовжують фіксувати систематичне недотримання ДВК та виборцями протиепідемічних заходів: 

- недотримання соціальної дистанції на дільницях та біля приміщень для голосування;

- відсутність розмітки для дотримання дистанції;

- присутність виборців та членів виборчих комісій на дільницях без масок;

- відсутність окремих кабінок та скриньок для голосування для осіб, у яких виявлено ознаки ГРВі або ж невідокремленість таких кабінок та скриньок від інших;

- відсутність антисептичних речовин;

- відсутність місць для утилізації засобів індивідуального захисту;

- неналежне провітрювання приміщень для голосування тощо.

У м. Дрогобичі (ДВК № 461729) у школі № 9 - велике скупчення людей, фіксуються випадки голосування за межами кабінки. Також зафіксована спроба виносу виборчого бюлетеня, в результаті чого була викликана поліція.

У м. Стрий (ДВК №461796) - жінка порвала бюлетень.

У м. Львів (Сихівський район, ДВК №462028)) – виник інцидент пов'язаний з опитуванням «5 запитань президента», що викликав емоційну поведінку одного з виборців, який закликав ігнорувати дане опитування. Чоловік склав заяву в поліцію, адже, на його думку, дане опитування є незаконною агітацією в день виборів. У м. Львів (Франківський район (ДВК № 462046)) - секретар виборчої дільниці відмовилась реєструвати офіційного спостерігача, аргументуючи це браком часу.

Зафіксований факт недостовірних даних в інформаційних буклетах Української Галицької Партії (УГП) на виборах до Львівської міської ради, а зокрема відповідна інформаційна продукція містить відомості не про кандидатів від УГП, а про кандидатів від політичної партії «УДАР». 

Немає кабінок для температурних: на Львівщині фіксують порушення карантину

Аваков захистив необов'язкове опитування Зеленського, яке не може мати юридичних наслідків

dailylviv.com

До теми

14:05 4 грудня 2020 р.

Мер Львова диктує свої умови депутатській більшості у міськраді

Фракції партій "Європейська Солідарність", ВО «Свобода», «Варта» у Львівській міській раді VIII скликання, які вже проводили засідання сесії міськради 24 листопада без участі міського голови Андрія Садового, прийняли звернення до громади, представників ЗМІ, новобраних депутатів Львівської міської ради та вчетверте обраного міського голови Львова.

Рубрика: Політика

13:44 4 грудня 2020 р.

Перерва у сесії ЛМР: обрання комісій і секретаря потребують серйозного обговорення, - Садовий

Сьогодні в мерії Львова відбулась перша урочиста сесія 8-го скликання, під час якої мер Львова й депутати склали присягу. Відтак, в урочистій сесії оголосили перерву для підготовки наступного, уже робочого, засідання й обговорення важливих питань. Депутатам місцевих рад заборонили голосувати через конфлікт інтересів

Рубрика: Політика

13:20 4 грудня 2020 р.

Козловський і Квурт очолили найбагатші комісії Львівської облради

Сьогодні, 4 грудня, під час другого пленарного засідання І сесії Львівської обласної ради VІІІ скликання депутати обрали голів і персональний склад постійних депутатських комісій облради.

Рубрика: Політика

16:45 3 грудня 2020 р.

Садовий написав заяву до Львівської МТВК з вимогою скликати першу сесію ЛМР. Помилки з комами і відмінками - від хвилювання

Новообраний міський голова Львова Андрій Садовий написав заяву голові Львівської міської територіальної виборчої комісії Ігору Сліпецькому, в якій вимагає, аби ТВК призначила дату проведення першого пленарного засідання першої сесії міськради. У найкоротший термін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу