На Львівщині виокремили три головні проєкти для італійських інвесторів

21:57 5 лютого 2024 р.

Фото до новини

Надалі усі пропозиції буде розглядати італійська сторона, яка має визначити проєкт, який будуть співфінансувати.

До Львівської ОВА завітав координатор робочої групи від Італії з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа. Він зустрівся з очільником Львівщини Максимом Козицьким, щоб обговорити співпрацю в соціальній сфері та у галузі охорони здоров’я.

Торік Львівська ОВА надіслала лист з пропозиціями, в якому подала ретельний опис готових до реалізації проєктів у соціальній сфері та медичній галузі. Ці проєкти потребують фінансової допомоги.

«Цього року Італія має честь головувати в G7. Зі свого боку ми продовжимо говорити на тему відбудови України. Уже зараз можу сказати, що понад 200 італійських компаній готові зайти на український ринок та/або долучитись до процесу відновлення. Комунікація з ними відбувається щомісяця. Ми готові розглянути усі проєкти, однак пріоритетом залишається сфера охорони здоров’я. Нам важливо мати повний список пріоритетних для вашої області проєктів, до яких ми могли б долучитися», – зазначив Давіде Ла Чечіліа.

Зі свого боку, очільник Львівщини виокремив три головні проєкти з готовою експертизою, які уже зараз можна реалізувати за підтримки міжнародних донорів. Серед них – реконструкція Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, будівництво хірургічного корпусу Львівського обласного перинатального центру та реконструкція реанімаційного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

«До Львівської області за час повномасштабного вторгнення евакуювались багато людей з проблемами психічного здоров’я, які потребують уваги фахівців. Тому ми плануємо реконструювати обласну клінічну психіатричну лікарню і тим самим покращити умови перебування пацієнтів у закладі та збільшити кількість ліжкомісць.

У переліку пріоритетних закладів – обласний перинатальний центр. Торік у ньому на світ з’явились 5 тисяч немовлят. Коштами обласного бюджету у центрі зробили реновацію. Міністерство охорони здоров’я надало унікальне обладнання для діагностики генетичних захворювань у новонароджених. Зараз ми плануємо добудувати хірургічне відділення перинатального центру.

У нашій області також розташований найбільший у Західному регіоні центр надання фахової медичної допомоги онкохворим діткам – Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. У період повномасштабної війни до центру перевезли орієнтовно 70% юних пацієнтів зі всієї України. За підтримки Першої леді Олени Зеленської, звідси дітей відправили на лікування до країн Європи, в тому числі до Італії. На базі центру відкрили єдиний у регіоні центр пересадки кісткового мозку. Розуміємо, наскільки проєкт важливий, тому прагнемо реконструювати реанімаційне відділення. Будемо раді за співфінансування будь-якого з вказаних проєктів», – повідомив Максим Козицький.

Надалі усі пропозиції буде розглядати італійська сторона, яка має визначити проєкт, який будуть співфінансувати. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів