На Львівщині триває блокування руху російських фур (відео)

11:18 15 лютого 2016 р.


Фото: 112.ua

Більше двох десятків активістів перевіряють всі вантажівки на відрізку траси Київ-Чоп у селі Конюхів.

Сьогодні практично на всіх митницях Західної України активісти блокують рух вантажівок з російськими номерами. У Закарпатській області заблоковано рух російських фур на КПП «Нижні ворота».

Очікувано підтримали блокаду вантажного транспорту і у Львівській області. Більше ніж два десятки активістів перевіряють всі вантажівки на відрізку траси Київ-Чоп у селі Конюхів.

Вони зупиняють на виїзді зі Львівщини фури з номерними знаками РФ, які направляються в сторону Закарпаття. Порушень громадського порядку не зафіксовано. 

Також перекрито рух для російських фур на пункті пропуску «Доманове» у Волинській облсті – там перекривають в'їзд до України вантажівок з російськими номерами.

У Мінінфраструктури фактично пустили ситуацію на самоплив, заявивши, що не в їхній компетенції реагувати на такі акції. Про це повідомили сьогодні, 15 лютого, на «Телеканалі «112 України», де також нагадали: «1 лютого припинилися вантажні автоперевезення між Росією і Польщею. Тому водіями і фірмами-перевізниками приймаються рішення щодо об'їзду Польщі транзитом через Україну до Словаччини та Угорщини».

Натомість у прес-службі Кабінету міністрів України розповіли в понеділок:

«Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів РФ територією України. Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії. До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України.

Відповідне протокольне рішення було прийняте на урядовій нараді вранці понеділка, 15 лютого. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що у зв’язку з тим, що Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажних автотранспортних засобів територією РФ, 

Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Російській Федерації з вимогою пояснення таких незаконних дій. «До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Арсеній Яценюк. – Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів».

Арсеній Яценюк також підкреслив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу та звертається до країн-членів ЄС щодо виконання Російською Федерацією базових принципів Світової організації торгівлі».

Про це повідомили сьогодні, 15 лютого, на Урядовому порталі.

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу