На Львівщині створили Громадську люстраційну раду

12:56 19 листопада 2014 р.

Посадами не можна нагороджувати. Якщо санітарка винесла з полю бою десяток поранених, то їй - велика подяка і її варто нагородити орденом. Але її не можна ставити головним лікарем лікарні.

Так просто член новоствореної Громадської люстраційної ради Львівщини Віталій Сергатюк під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Представлення Громадської люстраційної ради Львівщини. Мета створення та завдання» пояснив, чому навіть героїчна участь у Майдані чи в АТО не є підставою обіймати високі посади.

Це може і має бути «плюсом» для посадовця, але, передусім, він має бути фахівцем, - вважають члени Громадської люстраційної ради.

За словами члена цієї ради Романа Лавріва, чинний закон «Про очищення влади» є трохи не такий, який би був мати. Адже згідно з законом, люстрацією будуть займатися виконавчі органи влади. Та й невідомо, коли цей закон запрацює. Тому Громадська люстраційна рада контролюватиме тих, хто буде люструвати.

- На місцях дуже добре знають своїх «героїв» і хто чого вартий, - каже Роман Лаврів.

За його словами, чиновники, які зараз призначені чи мають бути призначені, стверджують, що вони не працювали при режимі Януковича і не виконували його злочинних наказів. Але громада пам’ятає їхні «діяння» і до 2010 року та що вони робили тоді.

До роботи в Громадській люстраційній раді зголосилося на сьогодні 17 організацій. Від кожної організації до ради входитиме по одній особі. Громадські діячі також готові взяти на себе відповідальність за свої вчинки і рішення. Також вони вважають, що громадські активісти повинні працювати за фаховими напрямкам, тому що якою б хорошою не була людина, якщо вона не фахівець, її можна буде дуже легко обдурити.

Також, за словами Віталія Сергатюка, робота комісій буде відкритою, кожна людина зможе прийти і послухати, про що йдеться.

- Люстрація – це є акція сакрального характеру разової дії. Це – принесення в жертву. Коли якийсь корумпований чиновник заявляє, що він пройшов люстрацію, то це означає, що його палили-палили, але недопалили. А мали би спалити і принести в жертву. Це так, теоретично. Люстрація не може бути пройдена чи не пройдена. Під люстрацію підпадають або не підпадають, - дав визначення Віталій Сергатюк.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:26 17 травня 2021 р.

Енкаведистський садизм на Донбасі у виконанні росіян і сепаратистів проти громадян України, - звіт

Під час війни на Донбасі, що триває з 2014 року, в полон до сепаратистів потрапило майже 4 тисячі громадян України. Більшість з них зазнали тортур, яких не знає цивілізований світ.

Рубрика: Політика

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу