На Львівщині – проти утворення громад двома-трьома сільрадам

20:20 2 грудня 2019 р.

  • 0

Реформа децентралізації не може тривати вічно. Кабінету міністрів варто було би подумати над її завершенням і педалювати передусім прийняття у парламенті усіх законів, необхідних для завершення цієї реформи.

Так консультант з юридичних питань Офісу реформ у Львівському регіональномувідділенні Асоціації міст України Віталій Корецький прокоментував наміри уряду продовжити добровільне об’єднання населених пунктів у громади до лютого наступного року, інформує пресслужба Офісу.

«Можливо, на рішення уряду вплинуло те, що в останні кілька місяців десятки громад подали до обласних державних адміністрацій (і такі є і на Львівщині) пакети документів для надання висновків щодо відповідності проєктів рішень щодо добровільного об’єднання Конституції та законам України. Саме тому ми підтримуємо можливість добровільного об’єднання, але не з тими помилками, які були здійснені у 2015-2016 роках, коли 2-3 сільським радам дозволяли утворювати громади», – сказав Віталій Корецький.

На думку експерта, ці 2-3 місяці дадуть останній імпульс для громад, які мають стратегічне бачення свого розвитку. А після цього треба довіритися думці експертів та державних службовців, які готували зміни до перспективного плану, щоби усі ОТГ Львівщини були спроможними і самодостатніми.      

Нагадаємо, міністр розвитку громад і територій Альона Бабак в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповіла, що термін добровільного об’єднання населених пунктів в України у громади буде тривати орієнтовно до лютого 2020 року.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:48 14 грудня 2019 р.

Олігархи в Україні збережуть подвійне-потрійне громадянство

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства», що спрямований на вдосконалення правового забезпечення регулювання питань українського громадянства.

Рубрика: Політика

13:35 14 грудня 2019 р.

Громадян України незаконно етапують в іншу державу, – член Меджлісу у Львові

Про це розповів Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, кримськотатарського народу під час пресконференції на тему «Ситуація в окупованому Криму. Аналіз порушень прав людини в Криму за 9 місяців 2019 року».

Рубрика: Політика