На Донбасі загинули й зникли безвісти чотири тисячі російських військовослужбовців, – правозахисник (відео)

14:54 26 вересня 2014 р.


Фото: joinfo.ua

Повідомляючи про це в п'ятницю, засновниця «Facebook»-групи «Вантаж 200 з України в Росію» Олена Васильєва додала: «Але у нас зовсім невідома цифра тих людей, які були поранені і які могли померти від поранень і тяжких хвороб».

В Україні за період збройного протистояння загинули 4 тисячі російських військових і найманців. Про це сьогодні в кризовому медіа-центрі заявила Олена Васильєва, російська правозахисниця, засновниця «Facebook»-групи «Вантаж 200 з України в Росію».

«У першу чергу я хотіла звернутися до російських матерів, тих самих жінок, які ризикують зараз не дочекатися своїх дітей з війни. Саме важливе для кожної матері, щоб її дитина була жива», – говорить правозахисниця.

За словами Васильєвої, в Росії йде «абсолютно жахлива пропаганда щодо України». Згідно з підрахунками, заявила вона, у сумі 4 тисячі російських військових і найманців загинули або пропали безвісти в ході конфлікту на Донбасі.

«Але у нас зовсім невідома цифра тих людей, які були поранені і які могли померти від поранень і тяжких хвороб. Зараз Україна хоч трошечки може зітхнути, бо вчора ввечері в Печенгу так би мовити, «з навчань» повернулася морська піхота, мотострілецька. Тобто це група відведена від ваших кордонів», – додала правозахисниця.

Раніше Васильєва повідомляла, що вбитих на Донбасі солдатів РФ звільняють заднім числом, а родичів залишають без соцдопомоги. Її заяву передає сьогодні, 26 вересня, інформаційна агенція УНІАН, своєю чергою, «Укрінформ» розповів у п’ятницю таке:

«За місяць співтовариство у Фейсбуці «Груз-200 з України до Росії» встановило імена близько 200 загиблих в Україні російських військових, яких мали намір оголосити пропалими безвісти. Про це на прес-конференції в Києві у п'ятницю заявила російська правозахисник, активістка, засновниця співтовариства «Груз-200 з України до Росії» Олена Васильєва.

«За період існування з 19 серпня наша група змогла знайти близько 200 чоловік, яких мали зробити безвісти пропалими», – сказала Васильєва. Вона розповіла, що на даний час інтернет-співтовариство нараховує близько 23 тисяч чоловік, і кожен приносить «якусь серйозну інформацію». 

За словами правозахисниці, загальна кількість загиблих в Україні російських військових і найманців за час бойових дій наближається до 4 тисяч чоловік. Вона уточнила, що до цього не входять ті люди, які були поранені і могли померти від важких поранень.

«Ця цифра дуже серйозно приховується», – сказала Васильєва.

За її словами, інформацію повідомляють люди, зацікавлені в тому, щоб припинити потік «вантажів 200» з України до Росії. Васильєва розповіла, що, коли члени співтовариства відстежили перший «гуманітарний конвой», який виходив назад з тілами загиблих росіян, інформація надходила від людей, які «самі займалися завантаженням, супроводжували, були поруч і бачили».

Про це повідомляє в п’ятницю агенція «Укрінформ».


Відео: Громадське Телебачення Донеччини

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу