На Донбасі – від 8 до 9,5 тисячі російських окупантів, – Президент (відео)

14:49 21 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: yeghiazaryan.ru

Петро Порошенко повідомив в інтерв’ю швейцарській газеті «Neue Zürcher Zeitung», що, за даними українських спецслужб, на сході України нині – від 8 до 9,5 тисячі російських солдатів.


Відео: «5 канал»

Українська служба «Deutsche Welle» інформує в сьогоднішній публікації «Порошенко: На Донбасі від 8 до 9,5 тисячі російських солдатів»:

«Президент України Петро Порошенко заявив, що, за даними українських спецслужб, у Східній Україні нині перебуває від 8 до 9,5 тисячі російських солдатів. Про це глава української держави сказав у інтерв’ю швейцарській газеті «Neue Zürcher Zeitung».

Порошенко також заявив, що не довіряє російському президентові Володимиру Путіну. «Якщо Ви питаєте мене, чи довіряю я Путіну, то моя відповідь: «Ні». Якщо ви мене питаєте, чи довіряю я Євросоюзу, то моя відповідь: «Так», – цитує видання слова українського президента.

Окрім цього, Порошенко відкинув звинувачення російської сторони про те, що він буцімто відмовився йти на перемир’я на Донбасі. На запитання журналіста видання щодо листа-пропозиції президента Росії Путіна, Порошенко відповів: «Безпосередньо після того, як ми отримали листа, наш міністр закордонних справ заявив, що ми готові до миру. Ми просто потребуємо гарантії того, що перемир’я будуть дотримуватися обидві сторони. Я хочу наголосити: російська важка артилерія та російські ракетні системи мають бути відведені».

За словами українського президента, Путін у своєму листі висловив готовність відвести артилерію. «Але він не зазначив, від якої лінії. Моя відповідь була дуже проста: я готовий відвести нашу артилерію, але від лінії, яку визначено в Мінському меморандумі. Це дуже конкретні географічні координати, чітка лінія», – сказав Порошенко в інтерв’ю «Neue Zürcher Zeitung2.

Президенти України та Росії розмовляють щонайменше раз на два тижні

Глава української держави також повідомив, що намагається підтримувати діалог з російським президентом. «Ми розмовляємо щонайменше раз на два тижні», – сказав він.

Відповідаючи на запитання журналіста швейцарського видання щодо того, наскільки сильною є сьогодні українська армія, Порошенко сказав, що «з серпня по січень було створено дуже сильну армію».

Він також завірив у готовності України «захищати не лише свою країну, але і Європу, адже лінія фронту в боротьбі за свободу та демократію Європи проходить нині в Україні». За словами президента України, конфлікт на Донбасі обходиться Києву дуже дорого.

«Ми витрачаємо щодня 100 мільйонів гривень на оборону. Це дуже дорого», – зазначив він. Завершення війни Порошенко назвав «вирішальною умовою для успіху реформ» у державі».

Про це повідомляється в середу на сайті Української служби «Deutsche Welle».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів