На Донбасі є жіночі батальйони збройних сил Росії, – історик

11:52 4 жовтня 2014 р.

«Мені би дуже не хотілося, щоби ми, два братніх народи, дивилися б одне на одного через проріз або приціл зброї, тому що за цим стоїть смерть та руйнування». Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Санкт-Петербургом на тему «Як зупинити війну Росії проти України?», який відбувся в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), заявив Володимир Семистяга, голова «Просвіти» Луганська.

На його думку, для вирішення цього питання – як зупинити війну – треба вивести з території України, тобто з Донбасу, збройні сили Росії. А без підтримки збройних сил Росії те, що там відбувається, а в своїй більшості це – найпримітивніший бандитизм, - приречене на смерть.

«З іншого боку, - зауважив громадський діяч. - Підтримка Росією та підтримка президентом такої великої держави тих антиукраїнських сил, хоча  вони одночасно й антиросійські і Росія не хотіла впускати до себе на територію ці кримінальні елементи, - це і є одна із тих складових, яка може призвести до того, що ця війна може закінчитися дуже швидко».
За його словами, і Україна, і Росія мають спільні інтереси, тобто мова йде про бізнес, про крупний бізнес наших олігархів, які можуть зробити дуже багато для того, щоб зупинити ось цю бійню. 

-  Я знаю, що Росія приховує справжні втрати росіян в Україні. І хотілося б, щоби матері виступили на захист своїх синів та дочок, бо я знаю, що на Донбасі є і жіночі батальйони, які представляють російські збройні сили. Це дуже погано, коли приходить «груз 200», що приховують в Росії. Але правда в тому, що такий же «груз 200» приходить в кожне село та місто нашої країни, - сказав Семистяга.
На його думку, варто б менше займатися пропагандою, менше кричати, чия мова краща, чия література краща, а сісти за стіл переговорів. Тому що переговори поки що ведуть лідери держав. А народ або мовчить, або не знає, про що вони собі домовляються.
Крім того він зауважив, що є «зобмі» на території України і на території Росії, які би хотіли повернутися в минуле. Але радянського союзу вже більше ніколи не буде. І ця ностальгія за минулим повинна відійди назавжди. 

- І час Росії дивитися на своїх сусідів зовсім по-іншому. Не забувати, що ми європейська держава. І кожен народ повинен ставитисядо іншого з великою повагою. Якщо цього не буде, то будуть шукати нацистів, фашистів, шовіністів. Хоча ви таких не знайдете. Це – виверти пропаганди, - вважає в’язень луганської катівні. 
Довідка. Володимир Семистяга, громадський діяч, історик, голова "Просвіти" Луганська , донедавна мешканець Луганська, перебував у полоні так званої ЛНР та відчув на собі все жахіття катівні луганського КГБ.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу