МЗС Росії знову лякає Україну катастрофою

16:53 2 травня 2014 р.

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров
Фото: Reuters

Міністерство закордонних справ РФ вимагає в п’ятницю зупинити антитерористичну операцію в Слов'янську.

У сьогоднішній заяві міністерства закордонних справ Російської Федерації йдеться про те, що в РФ «обурені початком у Слов'янську «каральної військової операції зі залученням терористів з «Правого сектора» і інших ультранаціоналістичних організацій». У МЗС також лякають: «Як ми вже неодноразово попереджали, використання армії проти власного народу є злочином і веде Україну до катастрофи».

Окрім того, у зовнішньополітичному відомстві Росії підкреслюють: «Зараз стало остаточно очевидно, що численні заяви так званого уряду України про намір почати загальнонаціональний діалог з пошуку шляхів виходу країни з глибокої кризи є не що інше, як лицемірство».

МЗС Росії  також звинувачує Київ у «порушенні зобов'язань стосовно Женевських домовленостей від 17 квітня», й нагадують про візит в Донецьку область «представника президента Росії Лукіна для сприяння врегулюванню ситуації із затриманими в Слов'янську військовими фахівцями європейських країн», а також вимагає «вжити вичерпних заходів щодо забезпечення безпеки російського представника, оскільки не виключаємо провокації з боку київського режиму з метою зриву його місії, яка вже піддається загрозі через агресивних дій української армії та радикал-бойовиків навколо Слов'янська».

У МЗС Росії також зазначили, що особливу тривогу у них викликає наявна інформація про те, що в ході «каральної операції української армії і незаконних ультранаціоналістичних формувань в ефірі звучала англійська мова, а серед нападників на Слов'янськ були помічені англомовні іноземці». Відтак міністерство заявляє: «Наполягаємо на недопущенні будь-якого зовнішнього втручання в події на Україні ... Підтримуючи організаторів держперевороту в Києві в їх лінії на силове придушення протестів, США та ЄС беруть на себе величезну відповідальність, фактично відрізають шлях до мирного розв'язання кризи».

У заяві також звучить вимога до Заходу – «відмовитися від руйнівної політики щодо України», а київським властям – «негайно припинити каральну операцію і будь-яке насильство над власним народом, звільнити політв'язнів, забезпечити повну свободу діяльності журналістів». В МЗС Росії наполягають: «Необхідно негайно організувати справді рівноправний політичний діалог за участю всіх регіонів з метою вироблення загальноприйнятних домовленостей про майбутнє країни, а не намагатися імітувати реформи у вузькому колі самопроголошеної «коаліції переможців».

Як повідомляв «Щоденний Львів», «на Донеччині виринули з небуття переговорники з Росії, їх мета – наклепи на українську владу», – такі дані спільноти «Інформаційний Опір» повідомляє в п’ятницю її координатор – керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу