Між опозицією й владою – технічні консультації (відео)

19:16 20 січня 2014 р.


Фото: srk.kiev.ua

Нардеп-«регіонал» оголосила їх так: «Робоча група з урегулювання конфлікту за участі опозиції та влади розпочала роботу».

Депутат від «Партії регіонів» Ганна Герман повідомила також: «Від опозиції присутні Олександр Турчинов, Юрій Луценко, Руслан Кошулинський, Віталій Ковальчук, а з боку влади: Андрій Клюєв, Олена Лукаш та Андрій Портнов».

Інформуючи про це сьогодні, 20 січня, «Українські Національні Новини» додають, що «Герман наголосила на позитивності початку роботи групи – початку діалогу». Натомість прес-служба ВО «Батьківшина» інформує в понеділок у повідомленні «Рада ВО «Майдан» сформувала персональний склад групи для технічних консультацій з владою та затвердила директиви на переговори»:

Переговори щодо розв’язання політичної кризи мають проводитися у складі лідерів трьох опозиційних фракцій та президента України. Про це заявили члени Ради ВО «Майдан» Валерій Пацкан та Вікторія Сюмар за підсумками засідання Ради.

Разом з тим, з метою підготовки переговорів Рада Всеукраїнського об’єднання «Майдан» сформувала групу для проведення технічних консультацій. До складу групи увійшли Олександр Турчинов від «Батьківщини», Віталій Ковальчук від «Удару», Руслан Кошулинський від «Свободи» та Юрій Луценко від громадськості. Група вже вирушила на проведення консультацій.

Також Рада ВО «Майдан» затвердила директиви на проведення переговорів. Наводимо їх повний текст:

«Спільна позиція щодо переговорів з В.Януковичем

Переговори мають вестися безпосередньо з В.Януковичем.

На переговорах висуваються такі позиції:

1. Зняття безпосередньої загрози зіткнень.

– Виведення «Беркуту», інших спецпідрозділів, внутрішніх військ МВС України зі столиці та повернення їх у місця постійної дислокації.

2. Відновлення конституційно-правового поля.

– Скасування (визнання нечинними) пакету диктаторських законів, ухвалених 16.01.14 з порушенням норм Конституції та законів України

– Припинення політичних репресій. Звільнення усіх політичних в’язнів, зокрема активістів Євромайдану та Юлії Тимошенко.

3. Ліквідація правової основи диктатури.

– Повернення до редакції Конституції України 2004 року, яка була нелегітимно скасована рішенням Конституційного Суду.

- Корекція виборчого законодавства, зміна норм, які дають можливості для фальсифікацій. Для забезпечення демократичних, вільних і чесних виборів президента України, народних депутатів України:

– Призначення нового складу Конституційного суду, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Рахункової палати з забезпеченням представництва опозиції, утворення Наглядової  ради Першого національного каналу (УТ-1) з урахуванням представництва громадськості та опозиції.

– Ухвалення нового закону про ЦВК та відповідна зміна його складу (за принципом «половина – від влади, половина – від опозиції, голова – представник громадянського суспільства»).

4. Антикризові заходи.

– Відставка уряду М.Азарова, яка зокрема передбачає відставку міністра внутрішніх справ В.Захарченка.

– Формування і затвердження складу технічного уряду на перехідний період, який має забезпечити стабільне функціонування державного механізму на перехідний період та проведення чесних і демократичних виборів.

5. Перезавантаження влади.

– Оголошення дострокових президентських виборів.

– Проведення дострокових парламентських виборів на суто пропорційній основі з відкритими списками.

Об’єднання «Майдан» розцінює події, що відбуваються на вулиці Грушевського як такі, що були спровоковані українською владою.

«Відповідальність за життя та безпеку учасників акцій несе особисто президент Янукович як гарант Конституції, який поки що усувається від розв’язання гострої політичної кризи, яку ми спостерігаємо на вулицях», –  зазначила Вікторія Сюмар».

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу