Міського голову Львова закликають продовжити декомунізацію

17:26 27 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: portal.lviv.ua

Андрію Садовому нагадали, що 9 травня 1945 року війна в Україні не закінчилася.

Депутати Львівської міськради від фракції Української Галицької партії звернулися до міського голови Андрія Садового із заявою – просять демонтували Монумент Слави, оскільки вважають його прямим порушенням закону про декомунізацію. Очільник Львівської обласної організації УГП та керівник однойменної фракції у ЛМР Тарас Чолій зауважив:

«Закон про декомунізацію прийнятий, а в нас в місті він фактично не виконується. Єдине, що зробили в мерії, це дозволили демонтувати пам'ятну табличку радянським поетам Тудору й Гаврилюку.

Це ж смішно, влада просто кажучи, симулювала у виконанні закону. Адже на одній із головних вулиць міста, більше того навпроти Академії українського війська й досі стоїть монумент радянської епохи. На ньому містяться неоднозначні символи: герб, зірка - це як нацистська свастика – символ тоталітарного режиму». 

Депутати з фракції УГП подали міському голові Львова запит. В ньому просять пояснити – що саме було зроблено в місті з моменту прийняття закону про декомунізацію. Поки що відповіді не отримали. Тарас Чолій зазначив із цього приводу:

«Дехто вважає, що Монумент – це символ «победы» 9 травня. Але для нас, українців, цього дня ніякої перемоги не було. Ще кілька років після того гинули українці від радянщини. Тисячі депортованих, десятки тисяч вбиті.

До 45-року на тому місті, де стоїть Монумент, був міський цвинтар. На місці академії сухопутніх військ – кадетський госпіталь. Радянська влада цей цвинтар знищила і створила свій меморіал. Думаю після демонтажу Монументу Слави, було б логічно провести там пошукові роботи з ідентифікацією захоронених останків людей.

Можна було б зробити на тім місці якийсь логічний вхід у Парк культури, який одразу за Монументом. Або ж облаштувати там Пантеон Героїв. Вшанувати тим самим українських військових, які зараз воістину борються за перемогу України на Сході нашої держави». 

Депутати також пропонують оголосити відкритий конкурс, аби з’ясувати те, що хотіли б побачити львів'яни.на місті демонтажу Меморіалу. Про це повідомили сьогодні, 27 квітня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів