Міністерство оборони очолив замість адмірала Тенюха генерал-полковник Коваль (відео)

12:59 25 березня 2014 р.


Фото: dpsu.gov.ua

«За» таке рішення проголосував 251 депутат Верховної Ради.

А перед цим подав у відставку з посади виконувача обов'язків міністра оборони адмірал Ігор Тенюх. Про це він заявив під час свого виступу на засіданні Верховної Ради.

Відтак спікер Олександр Турчинов виніс на розгляд Ради відповідну постанову. Але спершу «за» проголосували лише 197 депутатів при необхідних 226.

Ігор Тенюх пояснив, що причиною його подання відставки стала критика його дій на посаді голови оборонного відомства, заявивши: «Розуміючи, що декому не подобаються дії які я здійснюю як виконувач обов'язків міністра оборони, а також непорозуміння в питаннях, які піднімалися з першого дня і до сьогодні, стосовно автономної республіки, я за своє місце не тримаюсь і ніколи не тримався. У ситуація, яка склалася, якщо у керівництва є інше бачення й інші кандидатури, я не заперечую. І тому я, в.о. міністра оборони, адмірал Ігор Тенюх, подаю у відставку. Честь маю!».

Ігор Тенюх також коротко прокоментував свої дії на посаді голови Міноборони, яку він обіймає з 27 лютого. За його словами, відразу після свого призначення він негайно почав приводити війська у повну бойову готовність та займатися очищенням збройних сил.

«Останні вислови в пресі про так звану «недачу» наказів не відповідають дійсності. Зразу ж коли я зайшов кабінет, я віддав наказ (…) на використання зброї згідно зі статутами. Документи від 3 березня є», – підкреслив він.

«Після того, як був вбитий прапорщик при захопленні частини в Сімферополі був виданий повторний наказ про застосування зброї», – додав Тенюх.

Повідомляючи про це сьогодні, 25 березня, «Українська правда» нагадує, що на адресу оборонного відомства неодноразово лунали закиди стосовно нерішучих дій, які призвели до втрати значної частини українських військових частин та кораблів в Криму. Зокрема моряки тральщика «Черкаси», який знаходиться на окупованій території в озері Донузлав смт. Новоозерне поширили звернення, у якому вони вимагали від керівництва прийняти конкретне рішення щодо подальших дій військових.

В Міноборони ці закиди відкидали, зазначаючи, що проведення військової операції, спрямованоъ на припинення діяльності на півострові загонів так званої «самооборони», яка підтримує сепаратистів, та російських військ, які ввійшли туди нелегально, спровокувало б вторгнення в материкову частину України. Окрім того, у відомстві заявляли, що підтримують зв'язок з частинами в Криму та направляють їм «чітки накази».

Утім, коли Верховна Рада провела повторне голосування щодо постанови про відставку Тенюха, то «за» проголосували 228 депутатів. Натомість «iPress.ua» інформує у вівторок:

«Депутати Верховної Ради щойно проголосували за призначення генерал-полковника Коваля виконувачем обов'язки міністра оборони України.  За таке рішення проголосували 251 депутатів.

«Він професійний військовий, командував батальйоном параштуно-десантних військ, потім бригадою, танковою дивізією, працював в генеральному штабі, керівником штабу ВВ, довший час заступником голови ДПСУ», – заявив Турчинов.

«Звертаюся до опозиції з проханням підтримати рішення про призначення на високі посади не за квотною, а професійною ознакою», – заявив також Турчинов, представляючи Коваля.

Олександр Турчинов також повідомив, що сьогодні підписав указ про призначення радником з питань оборони Кузьмука Олександра. А той заявив, що для нього буде «трагедією, якщо Коваль не справиться».

dailylviv.com

До теми

13:39 27 жовтня 2021 р.

Спорудження паркана на східному кордоні ЄС профінансують 12 країн

На початку жовтня група з 12 країн ЄС закликала Брюссель швидко розробити конкретні рішення та категоричну відповідь для боротьби з інструменталізацією нелегальної міграції та інших гібридних загроз, що постають з боку Білорусі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу