Мер Львова звинуватив бізнес-формування Козловського-Кривецького у проведенні ургентної сесії (відео)

11:20 24 листопада 2020 р.

Фото до новини

Громада голосувала за проєвропейські партії, а виходить так, що керують не депутати, а якась маленька бізнес-структура, у якої міська виборча комісія є на побігеньках, - так міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував дії організаторів сьогоднішньої сесії ЛМР.

Про це пресслужба ЛМР повідомила DailyLviv.

«Що ми маємо станом на сьогодні? В мене є рішення, прийняте нашою територіальною комісією 19 листопада, про скликання 1-го засідання на 3 грудня — нормально, цивілізовано мали скласти присягу міський голова, депутати, все за законом. В ніч виборів мої опоненти бачать, що програють, і міська виборча комісія замість того, щоб займатися виборами мера, припиняє цю роботу, і терміново приймають друге рішення про ургентне скликання сесії на сьогодні, що і відбулося.

Зайшли депутати, порушена традиція міста. В нас завжди на сесії міської ради першим бере слово капелан, благословляє, завжди присягу зачитує найстарший депутат міської ради, є певний символізм. Сесійна зала ще не готова — її будуть готувати до 3 грудня. Оце забігли, стоячи проголосували самі за себе. Щоб ви розуміли, депутатам з інших фракцій ніхто не дзвонив, ніхто їх навіть телефонічно не запросив, тобто комісія працює виключно в інтересах одного бізнес-формування КК: Козловський-Кривецький. Ну, цікавий період життя нашого міста.

Я все-таки очікую, що виборча комісія продовжить роботу з оприлюднення результатів виборів міського голови, щоб можна було нормально провадити роботу в місті. Бо, фактично, від сьогоднішнього дня є незрозумілою ситуація повноважень, тому що сесія, яка відбулася, фактично припиняє повноваження діючого міського голови. Нової сесії ще немає. Тому зараз наші правники це все будуть вивчати, але перший раз в історії нашого міста ми маємо такий казус. Для чого це робити? Показати свою силу? Нівелювати рішення і волевиявлення громади міста? Це глупо. Я маю повагу до здорового глузду, я хочу запевнити львів'ян, що буду працювати виключно в межах закону, буду поважати закон", — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Він також відзначив, що міська комісія вже підрахувала 100% голосів, відданих на виборах голови Львівської ОТГ.

«Є рішення, яке було прийняте 19 листопада, про скликання сесії на 3 грудня. Всі новообрані депутати його мають, ця інформація є в мене, адже це те рішення, яке ми офіційно отримали. На цей день готувалась сесія, відповідно до процедури.

Громада голосувала за проєвропейські партії, а виходить так, що керують не депутати, а якась маленька бізнес-структура, у якої міська виборча комісія є на побігеньках. Якщо дивитись на букву закону, то виходить, що мої повноваження, як міського голови, зараз припинені. З тої хвилини я нічого не буду підписувати, ніяких документів, і буду чекати роз’яснення правників. Єдиний варіант — коли комісія скличе своє засідання і проголосить Садового міським головою, тому що вже всі бюлетені є пораховані. Пораховано 100% голосів, просто все це затягували, хоча могли це зробити і вчора. Процес затягували для того, щоб зробити сьогодні це екстрене засідання", — додав мер.

Також він акцентував, що секретаря міської ради, відповідно до закону, повинен запропонувати міський голова.

«По законодавству, секретаря пропонує міський голова, і це робиться на засіданні офіційно та легітимно. Вони зробили цей крок, але насправді ініціатором цього була міська територіальна виборча комісія, яка нівелювала свої рішення, перебуваючи на службі певної групи людей. Бо як пояснити ці два рішення?

Я зробив пропозицію бути секретарем всім депутатам міської ради. Кожен з депутатів має право. Але, як правило, я номіную ту людину, яка має найбільшу підтримку. Я вважаю, що це є чесно. Моя пропозиція, яку я зробив у ніч виборів, залишається в силі - всім разом працювати для інтересів громади міста. Сьогодні складна ситуація в країні, Львів має показувати приклад єдності. А це рішення, яке зробила виборча комісія, роз'єднує депутатів. Вона відділяє тіло від голови. Виходить, що тіло привели до присяги, а голова залишилась окремо.

За законодавством формує порядок денний сесії міський голова. Якщо я буду приведений до присяги, то я вступаю у права та пропоную порядок засідання, відповідно до законодавства. Варіант, який запропонувала виборча комісія, можливий, якщо міський голова помер. Тоді депутати беруть повноваження у свої руки. Проте міський голова живий. І одне порушення тягне за собою ряд інших", — розповів Андрій Садовий.

Депутати Адамик, Мартинюк і Мельничук взяли на себе повноваження міського голови Львова

23 листопада Львівський окружний адмінсуд почав слухання справи щодо узаконення першої сесії нової Львівської міськради

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів