Львів’яни ініціюють референдум щодо переобрання президента

22:16 22 грудня 2013 р.


Фото: grim.in.ua

Громада найбільшого міста Західної України домагається також всенародного плебісциту стосовно припинення повноважень уряду.

Громада Львова звернулася 22 грудня до новоствореного об’єднання «Майдан» із пропозицією провести референдум щодо дострокового припинення повноважень та дострокового переобрання Президента України й повноважень уряду. Окрім цього, львів'яни пропонують винести на референдум питання відновлення дії Конституції у редакції 2004 року. Нижче – повний текст заяви:

«Ми, громадяни України, відчуваючи свою відповідальність за долю нинішнього та майбутнього поколінь, вважаємо неприпустимим подальше функціонування системи тотальної корупції та беззаконня.

Ми вимагаємо позбавлення повноважень сьогоднішніх керівників держави – творців та очільників цієї протиправної системи, дострокового переобрання керівних органів держави, та законодавчих гарантій від надмірної концентрації владних повноважень у будь-кого хто буде обраний на їхнє місце.

Вичерпавши всі можливості діалогу з діючою владою, ми змушені скористатись правом прямого народовладдя.

Керуючись статтею 5 Конституції України, згідно з якою, «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо … Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами», та Законом України «Про всеукраїнський референдум», згідно статті 1 якого «Всеукраїнський референдум є однією з форм безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо Українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України … рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування…», ми закликаємо ініціювати проведення всеукраїнського референдуму з наступних питань:

1. Поновлення дії Закону № 2222-IV від 08.12.2004 "Про внесення змін до Конституції України", неправомірно скасованого рішенням Конституційного суду України 30.09.2010, тобто відновлення дії Конституції у редакції 2004 року як гарантії від надмірного зосередження влади у одних руках;

2. Дострокового припинення повноважень та дострокового переобрання Президента України;

3. Дострокового припинення повноважень злочинного уряду.

Ми вимагаємо у новоствореного об’єднання «Майдан», у лідерів опозиційних політичних партій, керуючись статтею 15 Закону України «Про всеукраїнський референдум» - «Всеукраїнський референдум за народною ініціативою», - розпочати збір підписів за проведення всеукраїнського референдуму з наведених вище питань.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про всеукраїнський референдум», ініціативна група всеукраїнського референдуму має складатись з не менш ніж 500 осіб. Ми вважаємо, що мільйони українців, які вийшли на Майдани по всій Україні, явно засвідчили своє бажання жити у дійсно правовій та демократичній державі, та підтримку вимог, які зараз виносяться на референдум. Однак для формальної реєстрації ініціативної групи ми оголошуємо місцем її установчих зборів Майдан незалежності у м. Києві, час зборів - 29 грудня 2013 р.

Закликаємо усіх, хто разом з нами вистояв ці холодні тижні на майданах країни, та всіх хто поділяє ідеали та принципи свободи, демократії та рівності громадян перед законом, активно долучитись до збору трьох мільйонів підписів, необхідних для «перезавантаження» країни.

Перетворимо київський Майдан на Штаб всеукраїнського референдуму, майдани у всіх містах країни – на центри підписної кампанії, і в такий спосіб визволимо країну від корумпованого антинародного режиму. Разом – до перемоги!

Наше звернення найближчим часом буде передано в штаб новоствореного об’єднання «Майдан» для того аби були реалізовані наші вимоги».

Про це повідомляє сьогодні, 22 грудня, «День».

Як інформував «Щоденний Львів», львівське віче підтримало заснування НО «Майдан».

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу