Львівські студенти закликають до революції

14:54 22 листопада 2013 р.

Фото до новини


Фото: radiosvoboda

Понад дві тисячі молодих людей протестували сьогодні, 22 листопада, під стінами обласних державної адміністрації та ради, вимагаючи євроінтеграції України.

Як інформує в п’ятницю «Радіо Свобода», вони скандували «Ми за Європу», «Революція», «Банду геть!», «Зека геть!». А кореспонденту «Радіо Свобода» пояснили:

«Ми за те, щоб Україна була у Європі, а те, що уряд і президент зірвали підписання угоди про асоціацію є неприпустимим. Це шлях в нікуди».

До студентів приєднувалися й інші люди. А чимало просто спостерігали.

Учасники акції протесту не дозволили представникам молодіжної організації «Свобода» розгорнути партійний прапор. Адже, за їхніми словами, протест є акцією громадянської непокори без політичних брендів. Зокрема, львів’янка Марія наголосила:

«Я проти того, щоб партії тут приходили зі своїми прапорами і політичними гаслами. Ми всі українці і ми львів’яни, разом, яка там може бути опозиція, всі однакові. Маємо стільки тих партій і досить того. Ми прийшли, щоб підкреслити, що ми за ЄС. Ми мусимо брати масовістю».

Під час нічного євромайдану молодь об’єдналась у координаційну раду «Львівський євромайдан». Його представник Юрій Дзямулич розповів кореспонденту «Радіо Свобода», що сьогодні вирішать подальші кроки громадської непокори.

Своєю чергою, Український Католицький університет закликав у своєму зверненні президента та уряд терміново переглянути ухвалене рішення й відновити співпрацю з європейськими дипломатами щодо підписання ретельно підготованої угоди. «Ухвалити мудре рішення ніколи не пізно», – мовиться у зверненні.

Тим часом, учасники львівського протесту розповіли, що ректорат Львівського медуніверситету і політехнічного заборонили студентам долучатись до акцій громадської непокори, погрожуючи їхню відсутність трактувати прогулом. Зокрема, учасниця протесту Софія Федина розповіла кореспонденту «Радіо Свобода»: «Я знаю, що студентське братство зараз працює над тим, щоб цю ситуацію змінити».

Після акції громадської непокори під стінами обласної влади молодь колоною рушила центральною частиною Львова. При цьому вона закликала львів’ян приєднуватись до них, виходити зі своїх помешкань, піднятись на революцію і змінити ситуацію в країні. 

Багато львів’ян планують взяти участь в акції протесту 24 листопада у Києві.

А сьогодні  о 19:00 у Львові відбудеться черговий протест щодо зриву підписання угоди про асоціацію України і Євросоюзу біля пам’ятника Шевченку. 

Як повідомляв «ЩЛ», львів'яни започаткували «Євромайдан» ще й у своєму місті, причому вони всю ніч протестували проти зриву євроінтеграції, студенти оголосили акцію громадської непокори, перевізники Львівщини не хочуть везти мітингувальників на Віче в Київ, сьогодні о 16.00 – позачергова сесія ЛМР щодо зриву євроінтеграції, а Координаційний штаб Євромайдану запрацює у Львівській облраді.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів