Львівська обласна рада підтримала звернення до ЦВК

17:30 18 вересня 2018 р.


Фото: oblrada.lviv.ua

Львівська облрада підтримала звернення до ЦВК щодо проведення виборів у об’єднаних територіальних громадах.

Про це повідомили у вівторок, 18 вересня, в прес-службі Львівської облради, де також розповіли: «Процес децентралізації в Україні – на межі зриву. З початку серпня ЦВК блокує процес призначення виборів у новостворених ОТГ. Загалом йдеться про 128 громад, чотири з яких – на Львівщині. У Львівській облраді під час сьогоднішнього пленарного засідання було прийнято звернення до ЦВК з вимогою не зволікати із призначенням виборів. Звернення ініціював заступник голови ЛОР Володимир Гірняк».

Текст звернення подаємо повністю:

«Сьогодні в Україні під загрозою опинився процес децентралізації як такий. На перші вибори в ОТГ досі чекають 128 громад - більше 900 тисяч людей. Все тому, що ЦВК ніяк не призначить дати голосування.

Ще 9 серпня Центральна виборча комісія звернулася до Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень у зв’язку з неузгодженостями законодавства про референдуми та додаткові місцеві вибори. Цим же рішенням ЦВК постановила, що звернення обласних державних адміністрацій щодо призначення перших і додаткових місцевих виборів будуть розглядатися лише після отримання зазначених роз’яснень.

Вважаємо таке рішення нелогічним та таким, що не має під собою жодних правових підстав. Наголошуємо, що законом про всеукраїнський референдум, який був затверджений у 2012 році, зокрема скасовано закон про всеукраїнський та місцевий референдуми. Разом з тим в законі про добровільне об’єднання територіальних громад визначено, що рішення про об’єднання можуть прийматися або на сесії місцевої ради, або на місцевому референдумі. З юридичної точки зору, в українському законодавстві біла пляма щодо регулювання референдумів, проте зовсім не йдеться про необхідність проведення місцевого референдуму для формування ОТГ.

Відтак, ми вважаємо неприпустимим зволікати із призначенням виборів на територіях ОТГ. Звертаємось до членів ЦВК із закликом виконати свої функції та не ставити під загрозу зриву реформу, яка дає можливість громадам успішно розвиватись. Децентралізацію не можна зупиняти».

dailylviv.com

До теми

22:39 12 квітня 2021 р.

Національну академію сухопутних військ у Львові відвідала делегація Збройних сил Канади

До Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завітала делегація ЗС Канади на чолі з нещодавно призначеною командиркою канадської тренувальної місії в Україні ЮНІФАЄР підполковником Мелані Лейк.

Рубрика: Політика

17:54 12 квітня 2021 р.

Влада Росії погрожує знищенням України-держави і воєнними трибуналами та розстрілами від імені окупаційного режиму

Український політолог Максим Розумний нагадав про 12 рис путінської Росії, яка через агресію проти України погрожує цивілізованому світові.

Рубрика: Політика

17:27 12 квітня 2021 р.

Телеканал Sky News показав відео з масштабним табором російських військ біля кордонів України

У мережі з'явилося відео з масштабним табором російських військ біля України. Цей табір дислокований майже в двох сотнях кілометрів від державного кордону.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу