Лідери електоральних симпатій в Україні – Президент і «Блок Петра Порошенка», – опитування

16:10 16 липня 2015 р.


Фото: telegraf.in.ua

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі, то в них взяли б участь не більше 60% опитаних, у тому числі тільки 28% однозначно взяли б участь у голосуванні.

Попри деяке зменшення рейтингів за останні кілька місяців, лідером симпатій залишається «Блок Петра Порошенка «Солідарність», за якого віддали б свій голос 16% опитаних з тих, хто має намір голосувати. За об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок» та «Батьківщину» проголосували б близько 10% респондентів.

Близько 6% підтримують «Радикальну партію» та «Громадянську позицію», близько 5% – «Правий Сектор», близько 4% – «Свободу», близько 3% – «Народний Фронт» та КПУ. Майже 7% віддали б свій голос за інші партії, а кожен п’ятий – не визначився.

Лідером електоральних симпатій на Заході країни є об’єднання «Самопоміч» (другим йде БПП «Солідарність», третє місце ділять «Правий Сектор» та «Батьківщина»), у Центрі лідирує БПП «Солідарність» (другою йде Батьківщина, третьою – «Самопоміч»), на Півдні та Сході країни лідирує «Опозиційний блок» (друге місце за БПП «Солідарність», третє – за Батьківщиною).

На Півдні країни майже половина опитаних або не мають намірів голосувати або не визначилися з вибором. На Сході таких 60%.

Станом на початок червня демографічний портрет виборців партій виглядає наступним чином:

Чоловіки більше підтримують «Свободу», «Правий Сектор» та «Народний Фронт». Жінки більше симпатизують «Радикальній партії», КПУ, «Самопомочі», БПП «Солідарність». Найбільша частка жінок – в електораті «Батьківщини».

Виборці з меншими доходами більш прихильні до КПУ, «Батьківщини», «Радикальної Партії» та «Опозиційного блоку». Виборці із середніми доходами обирають «Народний Фронт, Громадянську позицію та БПП «Солідарність». Натомість «Самопоміч», «Свободу», «Правий Сектор» підтримують люди з більш вищими доходами.

Основу електорату Правого Сектору, Самопомочі, Народного Фронту складають люди молодшого та середнього віку. Також значний відсоток молоді серед прихильників Радикальної партії та БПП «Солідарність». Більш старші підтримують «Опозиційний блок» та «Батьківщину», а найстарші виборці у «Громадянської позиції та КПУ. 

Виборці з низьким рівнем освіти більше підтримують КПУ, «Радикальну партію» та «Батьківщину». Респонденти з вищою та середньою спеціальною освітою складають основну частку симпатиків «Самопомочі», «Правого Сектору», «Народного Фронту».

Якби вибори Президента відбувались наступної неділі, то чверть респондентів, які мають намір голосувати, віддали б свій голос за Петра Порошенка, 10% – за Юлію Тимошенко, 7% – Андрія Садового. За Анатолія Гриценка та Юрія Бойка проголосували б по 6%, за Олега Ляшка – 5%, Дмтра Яроша – 4%.

Приблизно по 2% проголосували б за ОлегаТягнибока, Сергія Тігіпка та Арсенія Яценюка За інших кандидатів проголосував би кожен десятий, а кожен п’ятий – не визначився.

У регіональному розподілі Петро Порошенко залишається лідером симпатій в усіх регіонах країни, другою на Заході і в Центрі йде лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, а на Півдні і Сході – кандидат від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко. Чим далі від Заходу, де лідерство Порошенка є відчутним, тим меншою є різниця між першим і другим місцем президентського рейтингу.

Про це повідомили сьогодні, 16 липня, на сайті Соціологічної групи «Рейтинг», де також розповіли про своє опитування:

«Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка – репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення.

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face)

Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,4%. Терміни проведення дослідження:  3-13 червня 2015 року».

dailylviv.com

До теми

22:38 8 грудня 2021 р.

Американських військ в Україні не буде, - Байден

Президент США Джо Байден в середу, 8 грудня, виключив можливість введення американських військ в Україну або одностороннього застосування сили проти Росії у відповідь на вторгнення в Україну.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу